актери

Холивудски актери кои никогаш немаат добиено Оскар

Светот со нетрпение ја очекува кулминацијата на сезоната на филмски награди – Оскарите. Како и секоја година, се зборува и за актери кои глумеле во …

Холивудски актери кои никогаш немаат добиено Оскар Прочитај повеќе »

Турските актери се вклучуваат да им помогнат на семејствата на загинатите во разорниот земјотрес

Утринава Турција беше погодена од силен земјотрес со јачина од 7,8 степени во кој има голем број на жртви, но исто така голем е и …

Турските актери се вклучуваат да им помогнат на семејствата на загинатите во разорниот земјотрес Прочитај повеќе »

Нетфликс ги одбра актерите кои ќе ги глумат Кејт и Вилијам во шестата сезона на „Круна“

Нетфликс ги избра актерите кои ќе ги глумат војводата и војвотката од Кембриџ во шестата сезона на серијата „Круна“, пишува Би-Би-Си. Двајца актери, 16-годишниот Руфус …

Нетфликс ги одбра актерите кои ќе ги глумат Кејт и Вилијам во шестата сезона на „Круна“ Прочитај повеќе »

(фото) Актери кои поминале низ неверојатни трансформации за улоги

Актерството е професија која бара огромен талент и посветеност. За потребите на одредени улоги, актерите вложуваат вонсериски напори и поминуваат низ неверојатни физички трансформации поради …

(фото) Актери кои поминале низ неверојатни трансформации за улоги Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) 20 ѕвезди за кои сте немале поим дека повеќе не се со нас – Овие актери веќе се починати

Веста дека некоја славна личност починала често не изненадува, особено кога станува збор за некој млад. Додека вестите за смртта на Џорџ Мајкл и Дејвид …

(ВИДЕО) 20 ѕвезди за кои сте немале поим дека повеќе не се со нас – Овие актери веќе се починати Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Овие актери се срамат од улогите со кои се прославиле

Многу гледачи ги поистоветуваат омилените актери со улогите во кои ги гледале на малите екрани, занемарувајќи го фактот дека некои од нив не ги сакаат …

(ВИДЕО) Овие актери се срамат од улогите со кои се прославиле Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) „Јас сум зависник и го допрев дното“ – Славниот актер се извини по апсењето

„Длабоко сум посрамотен со своето однесување и немам оправдување“, изјави Шаја Лебеф. Познатиот американски актер Шаја Лебеф се извини поради своето недолично однесување кое го …

(ВИДЕО) „Јас сум зависник и го допрев дното“ – Славниот актер се извини по апсењето Прочитај повеќе »

Scroll to Top