ален

Карлеуша напиша песна по повод транспарентот на „Делиите“ наменет за Ален Омиќ

Ален Омиќ, новиот кошаркар на Црвена Ѕвезда не беше убаво дочекан од еден дел од навивачите на црвено-белите, на мечот против Олимпијакос, во салата „Александар …

Карлеуша напиша песна по повод транспарентот на „Делиите“ наменет за Ален Омиќ Прочитај повеќе »

(Видео) Пирати со калашникови нападнаа брод, а Црногорецот Ален ги исплашил со три ракети

Црногорскиот државјанин Ален Бикиќ кој работел на брод како морепловец, го снимил нападот на пиратите во водите на Нигерија. Инцидентот се случил вчера, а борбата …

(Видео) Пирати со калашникови нападнаа брод, а Црногорецот Ален ги исплашил со три ракети Прочитај повеќе »

Ќерката на балканскиот заводник Ален Исламовиќ се појави во спотот на песната „Аида“

Некогашниот пејач на групата „Бело дугме“, Ален Исламовиќ, веќе со децении важи за голем балкански заводник, а кога ќе видите како изгледа ќерка му, ќе …

Ќерката на балканскиот заводник Ален Исламовиќ се појави во спотот на песната „Аида“ Прочитај повеќе »

Малкумина го знаат вистинското име на Ален Исламовиќ

Како пејач во „Дивље Јагоде“ и „Бјело дугме“ Ален Исламовиќ жареше и палеше на музичката сцена на Југославија, но ретко кој знае како му е …

Малкумина го знаат вистинското име на Ален Исламовиќ Прочитај повеќе »

ФОТО: Ален од „Биг Брадер“ направи голема трансформација

На Ален Мациниќ, публиката се сеќава уште од првото издание на хрватскиот Биг Брадер, далечната 2004 година, а минатата година се појави во регионалното, малку …

ФОТО: Ален од „Биг Брадер“ направи голема трансформација Прочитај повеќе »

Scroll to Top