Белград

(Фото) Виктор го покажа станот што му го купи Брена за 600.000 евра во елитната населба во Нов Белград

Виктори Живоиновиќ го покажа станот кој му го купи мајка му Лепа Брена. Станот го купи пред година дена за 600.000 евра, а станува збор …

(Фото) Виктор го покажа станот што му го купи Брена за 600.000 евра во елитната населба во Нов Белград Прочитај повеќе »

Кијану Ривс по Нова Година доаѓа во Србија

Холивудскиот глумец Кијану Ривс доаѓа во посета на Србија. Во Белград ќе пристигне на почетокот на Новата година, а посетата ќе биде од хуманитарен карактер. …

Кијану Ривс по Нова Година доаѓа во Србија Прочитај повеќе »

(Фото) Затемнувањето на Сонцето беше видливо и од Белград

Затемнувањето на Сонцето денес можеше да се види од Земјата од поголем број на места. Едно од нив беше и Белград, каде Месечината го покри …

(Фото) Затемнувањето на Сонцето беше видливо и од Белград Прочитај повеќе »

(Фото) Брус Вилис има двојник во Србија, се вози со автобус во Белград

Фотографија од маж кој многу личи на Брус Вилис се споделува на интернет. Фотографијата е направена во автобус во Белград, а многумина се шегуваа на …

(Фото) Брус Вилис има двојник во Србија, се вози со автобус во Белград Прочитај повеќе »

(Видео) Стоечки овации и долг аплауз за Влатко Стефановски и „Танец“ во Загреб

Македонскиот виртуоз на гитара Влатко Стефановски и ансамблот на народни песни и ора „Танец“ одржаа концерт во Загреб во салата „Ватрослав Лисински“. Концертот на Стефановски …

(Видео) Стоечки овации и долг аплауз за Влатко Стефановски и „Танец“ во Загреб Прочитај повеќе »

Во Белград се снимаат сцени од филмот за Роби Вилијамс

Филм за британскиот пејач Роби Вилијамс се снима во Белград. Музичката ѕвезда се игра себеси во овој биографски филм, а актерот Јоно Дејвис, кој го толкува …

Во Белград се снимаат сцени од филмот за Роби Вилијамс Прочитај повеќе »

(Видео) Псовки, навреди, украдено ЛГБТ знамe и десетици повредени на денешниот Европрајд марш во Белград

Денеска се одржа Европрајд маршот во Белград. Поворката почна од 17 часот од Уставниот суд и продолжи околу 18:30 кога учесниците стигнаа на стадионот Ташмајдан, …

(Видео) Псовки, навреди, украдено ЛГБТ знамe и десетици повредени на денешниот Европрајд марш во Белград Прочитај повеќе »

Со подигање на знамето на виножитото пред палатата „Србија“ во Белград почна „Европрајд 2022“

Денеска со подигање на знамето на виножитото пред Палатата Србија во Белград официјално започна манифестацијата Европрајд 2022 или Неделата на гордоста, која ќе ги слави …

Со подигање на знамето на виножитото пред палатата „Србија“ во Белград почна „Европрајд 2022“ Прочитај повеќе »

(Галерија) Перо и Катарина се журкаа во Белград на роденден кај кошаркарот Богдан Богдановиќ

Српскиот кошаркар Богдан Богдановиќ го прослави 30. роденден во познатата белградска дискотека „Лафајет“, а на роденденот гостин беше и поранешниот македонски кошаркар Перо Антиќ, заедно …

(Галерија) Перо и Катарина се журкаа во Белград на роденден кај кошаркарот Богдан Богдановиќ Прочитај повеќе »

(Фото) Таен обожавател ја нападнал Сандра Африка во ресторан во Белград

Српската пејачка Сандра Африка во понеделникот на 25 април била нападната од непознат маж во еден ресторан во Белград. Како што шпекулираат тамошните медиуми, станува …

(Фото) Таен обожавател ја нападнал Сандра Африка во ресторан во Белград Прочитај повеќе »

(Видео) Маж им се заканува на патниците и екипажот дека ќе го сруши авионот затоа што пилотот слетал во Белград

Маж од Данска на возраст од 40 години се обидел да упадне во кабината на пилотите во авионот и се заканил дека ќе го сруши …

(Видео) Маж им се заканува на патниците и екипажот дека ќе го сруши авионот затоа што пилотот слетал во Белград Прочитај повеќе »

(Видео) Маж претепал дете на улица затоа што му ѕвонело на домофон

Маж претепал дете среде Белград затоа што му ѕвонело на домофон. Немилиот настан се случил во саботата, а бил снимен од една од безбеднсните камери …

(Видео) Маж претепал дете на улица затоа што му ѕвонело на домофон Прочитај повеќе »

Беквалац имаше сообраќајна незгода, камион удри во автомобилот на пејачката

Пејачката Наташа Беквалац утринава во Белград доживеа сообраќајна несреќа, откако камион удри во неа. Пејачката не била повредена, затоа што таа возела бавно, со речиси …

Беквалац имаше сообраќајна незгода, камион удри во автомобилот на пејачката Прочитај повеќе »

(Видео) Станари во Белград евакуирани откако им се срушила зградата

Неколку граѓани останале без покрив над главата во општината во Белград, Врачар, откако зградата во која живееле се срушила. Надлежните велат дека објектот останал без …

(Видео) Станари во Белград евакуирани откако им се срушила зградата Прочитај повеќе »

(Фото) Тонеше сплавот додека пееше Наташа Беквалац, гостите веднаш евакуирани

Синоќешниот настап на пејачката Наташа Беквалац во Белград беше прекинат кога сплавот на кој беа гостите почнал да тоне. Од обезбедувањето веднаш ги евакуирале сите …

(Фото) Тонеше сплавот додека пееше Наташа Беквалац, гостите веднаш евакуирани Прочитај повеќе »

(Видео) Џанлука Ваки се соблече гол на ревакцина во Белград

Италијански милионер Џанлука Ваки го соблече сакото и кошулата и гол до појас ја прими втората вакцина против коронавирус во Белград. Тој пристигна со приватен …

(Видео) Џанлука Ваки се соблече гол на ревакцина во Белград Прочитај повеќе »

(Фото) „Ја ставил маската на очите за да не го гледа вирусот“, пензионер во автобус стана хит на социјалните мрежи

Пензионер од Белград стана хит на социјалните мрежи кога бил снимен со маска на очите. Додека се возел во автобус, некој го сликал, а фотографијата …

(Фото) „Ја ставил маската на очите за да не го гледа вирусот“, пензионер во автобус стана хит на социјалните мрежи Прочитај повеќе »

(Видео) „Бевме исплашени и гладни, тогаш во соблекувалната влезе Звонимир Бобан и ни кажа дека сѐ ќе биде во ред“, Пикси откри за агонијата на Максимир од пред 30 години

Пред триесет и една година, на 13 мај 1990, на стадионот Максимир во Загреб се случија нереди за кои многумина сметаат дека биле вовед во …

(Видео) „Бевме исплашени и гладни, тогаш во соблекувалната влезе Звонимир Бобан и ни кажа дека сѐ ќе биде во ред“, Пикси откри за агонијата на Максимир од пред 30 години Прочитај повеќе »