британски

(Фото) Една година по тајната венчавка, Борис Џонсон направи голема свадба на приватен ранч

Британскиот премиер Борис Џонсон и неговата сопруга Кери Сајмондс се венчаа минатата година, на тајна цеременија во Вестминстерската катедрала во Лондон, а сега направија голема …

(Фото) Една година по тајната венчавка, Борис Џонсон направи голема свадба на приватен ранч Прочитај повеќе »

(Видео) Бела ајкула долга три метри, нападна млад британски лекар

Британскиот лекар Чарли Фрај (25) со тупаница удрил ајкула во носот и на тој начин успеал да се спаси од сигурна смрт. Лекарот кој сурфал …

(Видео) Бела ајкула долга три метри, нападна млад британски лекар Прочитај повеќе »

Британскиот пророк предвидува катастрофи и напади

Следната година ќе биде полна со драматични политички превирања и еколошки кризи што ќе предизвикаат непредвидливи временски услови. Ова го најави британскиот пророк Хамилтон Паркер, …

Британскиот пророк предвидува катастрофи и напади Прочитај повеќе »

Британски „Сан“ објави упатство за преживување во случај на атомски удар

Можеби ќе треба да се криете и во период од еден месец или некаде да се преселите. Британскиот таблоид „Сан“ – поради атомската закана што …

Британски „Сан“ објави упатство за преживување во случај на атомски удар Прочитај повеќе »

Scroll to Top