Џастин Трудо

(Фото) Џастин Трудо облече розево и со синот отиде да го гледа Барби во кино

Канадскиот премиер Џастин Трудо со синот го гледаше новиот филм „Барби“ во кино. И двајцата носеа розово, па некои од фановите му напишаа дека затоа …

(Фото) Џастин Трудо облече розево и со синот отиде да го гледа Барби во кино Прочитај повеќе »

Канадскиот премиер Џастин Трудо се разведува по 18 години брак

Канадскиот премиер Џастин Трудо се разведува од неговата сопруга Софи по 18 години брак откако имале разумни и тешки разговори. Парот изјавил дека ќе останат блиско …

Канадскиот премиер Џастин Трудо се разведува по 18 години брак Прочитај повеќе »

Никој не дошол на роденденот на син му, па го сликал со тортата и побарал од пријателите да му честитаат

Канаѓанецот Џејсон Фостер се обидел да го утеши својот единаесет годишен син Кејд, за неговиот роденден, откако ниту еден од поканетите другари не му дошол …

Никој не дошол на роденденот на син му, па го сликал со тортата и побарал од пријателите да му честитаат Прочитај повеќе »

(Видео) Плејбој-зајачица ќе му биде конкуренција на Џастин Трудо на изборите во Канада

Поранешната плејбој-зајачица Ања Кросинска, ќе му биде сериозна конкуренција на канадскиот премиер Џастин Трудо на престојните парламентарни избори. Таа ќе се кандидира за пратеничко место …

(Видео) Плејбој-зајачица ќе му биде конкуренција на Џастин Трудо на изборите во Канада Прочитај повеќе »

(Видео) Канадскиот премиер Трудо среде скандал, трипати се маскирал како црнец

Канадскиот премиер Џастин Трудо  западна во голем скандал, откако во јавноста беше објавена негова стара фотографија на која тој е облечен како Аладин, а лицето …

(Видео) Канадскиот премиер Трудо среде скандал, трипати се маскирал како црнец Прочитај повеќе »

(Видео) Премиерот прокриумчарил чоколадо во парламентот, па морал да се извинува

Премиерот на Канада Џастин Трудо е фатен како јаде чоколадо за време на маратонското гласање во парламентот. Откако го фатија другите пратеници, Џастин морал да …

(Видео) Премиерот прокриумчарил чоколадо во парламентот, па морал да се извинува Прочитај повеќе »

(Галерија) Премиерот на Канада секогаш со шизички чорапи

Канадскиот премиер Џастин Трудо, еден од омилените светски политичари последните години, е препознатлив по својот стил – елегантни костуми комбинирани со шарени чорапи. Трудо секогаш …

(Галерија) Премиерот на Канада секогаш со шизички чорапи Прочитај повеќе »

(Видео) На канадскиот премиер му паднаа лажните веѓи

На канадскиот премиер Џастин Трудо му паднаа лажните веѓи за време на самитот Г7. Ваквиот инцидент го забележаа камерите, а Трудо веднаш стана хит на …

(Видео) На канадскиот премиер му паднаа лажните веѓи Прочитај повеќе »

Синот на канадскиот премиер ја украде славата на политичарите во Индија

Премиерот на Канада, Џастин Трудо, престојува во државна посета во Индија, но за време на престојот во таа земја тој бил засенет од неговиот син. …

Синот на канадскиот премиер ја украде славата на политичарите во Индија Прочитај повеќе »

Канадскиот премиер Џастин Трудо доживеа судар

Мотор од колоната возила на канадскиот премиер Џастин Трудо, учествувал во сударот на патот во долината Сими, во близина на Лос Анџелес. Несреќата ја предизвикал …

Канадскиот премиер Џастин Трудо доживеа судар Прочитај повеќе »

Scroll to Top