Џејн Фонда

(Видео) Реакцијата на актерката Џејн Фонда на Канскиот фестивал стана хит на социјалните мрежи

Познатата актерка Џејн Фонда, го одбележа и ова издание на Канскиот филмски фестивал, а посебно внимание привлече еден момент од сцената, што ја насмеа и …

(Видео) Реакцијата на актерката Џејн Фонда на Канскиот фестивал стана хит на социјалните мрежи Прочитај повеќе »

Ќе го победам ракот со хемотерапија, Џејн Фонда ја добива битката со тешката болест

Глумицата и Оскаровка Џејн Фонда сподели со фановите убави вести и рече дека ракот од кој боледува е во ремисија и дека може да го …

Ќе го победам ракот со хемотерапија, Џејн Фонда ја добива битката со тешката болест Прочитај повеќе »

(Видео) Златан Ибрахимовиќ и Џејн Фонда снимија реклама

Шведскиот фудбалер Златан Ибрахимовиќ и американската глумица Џејн Фонда снимија реклама за моден бренд. Рекламата за кратко време стана многу популарна и е видена повеќе …

(Видео) Златан Ибрахимовиќ и Џејн Фонда снимија реклама Прочитај повеќе »

Џејн Фонда: Ме привлекува сексот со помлади мажи

Холивудската актерка и некогашната фитнес-икона и активистка Џејн Фонда во едно од најновите интервјуа откри дека во моментов не бара сексуална врска, но доколку бара, …

Џејн Фонда: Ме привлекува сексот со помлади мажи Прочитај повеќе »

Џејн Фонда бара да се укине полицијата

Глумицата Џејн Фонда го повтори својот став за финансирањето и реконфигурацијата на полицијата во САД, по масовните глобални протести против полициската бруталност. Глумицата во емисијата …

Џејн Фонда бара да се укине полицијата Прочитај повеќе »

(Фото) Сели Филд уапсена на протестите во Вашингтон

Глумицата Сели Филд била уапсена за време на протест во Вашингтон. Таа и се придружила на нејзината колешка Џејн Фонда за време на маршот против …

(Фото) Сели Филд уапсена на протестите во Вашингтон Прочитај повеќе »

(Видео) Глумицата Џејн Фонда уапсена за време на протестите во Вашингтон

Полицијата ја уапси повторно холивудската актерка Џејн Фонда на протестите за климатските промени. Фонда беше дел од топлата луѓе кои протестираа пред Капитол Хил во …

(Видео) Глумицата Џејн Фонда уапсена за време на протестите во Вашингтон Прочитај повеќе »

Џејн Фонда жали за направените пластични операции

Актерката Џејн Фонда (80) која и во осмата деценија од животот изгледа одлично и активно вежба, вели дека жали за направените пластични операции кои и …

Џејн Фонда жали за направените пластични операции Прочитај повеќе »

Scroll to Top