доналд трамп

Ивана Трамп на бившата дадилка ѝ оставила апартман од 1,1 милион долари

Првата сопруга на Доналд Трамп, Ивана, која почина на 73 години напишала тестамент пред нејзината смрт. Најголемиот дел од имотот им го оставила на синовите …

Ивана Трамп на бившата дадилка ѝ оставила апартман од 1,1 милион долари Прочитај повеќе »

(Видео) Од Пентагон нашле остатоци од летало што не е од Земјата

Поранешни официјални лица на Пентагон тврдат дека пронашле остатоци од летала што не се од Земјата. Пентагон и понатаму има тајна единица за истражување на …

(Видео) Од Пентагон нашле остатоци од летало што не е од Земјата Прочитај повеќе »

(Видео) Трамп ја осветли кулата во Мајами за 70 роденден на Путин

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп, за 70 роденден на Владимир Путин ја осветли кулата во Мајами. Тој му честиташе со светлечка порака. „Овој Запад нема …

(Видео) Трамп ја осветли кулата во Мајами за 70 роденден на Путин Прочитај повеќе »

Почина истражителот од кој Бил Клинтон најмногу се плашеше поради аферата со Моника Левински

Поранешниот истражител Кен Стар, кој се прослави и како специјален обвинител и шеф во истрагата на бившиот американски претседател Бил Клинтон, починал во болница во …

Почина истражителот од кој Бил Клинтон најмногу се плашеше поради аферата со Моника Левински Прочитај повеќе »

Социјалната мрежа на Трамп не ја одобри Гугл Стор

Платформата за социјални медиуми на поранешниот американски претседател Доналд Трамп, Truth Social, сè уште не е одобрена за дистрибуција од Гугл Плеј Стор, наводно поради …

Социјалната мрежа на Трамп не ја одобри Гугл Стор Прочитај повеќе »

Смртта на педофилот Џефри Епстајн остана мистерија, сѐ уште не се знае кои од светските ѕвезди биле на неговиот список со клиенти

Поминаа три години откако Џефри Епстајн, озлогласениот милијардер и педофил, се уби во својата ќелија во затворот во Менхетен, додека го чекаше судењето за трговија …

Смртта на педофилот Џефри Епстајн остана мистерија, сѐ уште не се знае кои од светските ѕвезди биле на неговиот список со клиенти Прочитај повеќе »

(Фото) Доналд Трамп ја погребал Ивана на терен за голф

Поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп, е обвинет дека ја погребал првата сопруга, Ивана, во неговиот голф клуб во Њу Џерси, само за да биде …

(Фото) Доналд Трамп ја погребал Ивана на терен за голф Прочитај повеќе »

(Фото) Изгледа како Дард Вејдер без маска, твитерџиите се шегуваат со Доналд Трамп кога се појави на голф-турнир без шминка

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп се појави на голф турнир без шминка. Тој се појави на турнирот LIV Golf, а многумина не можеа да го …

(Фото) Изгледа како Дард Вејдер без маска, твитерџиите се шегуваат со Доналд Трамп кога се појави на голф-турнир без шминка Прочитај повеќе »

Доналд Трамп со Меланија дојде на погребот на неговата прва жена

Семејството Трамп се собра во црквата Сент Винсент Ферер за да ѝ оддадат последна почит на Ивана, која почина минатата недела откако падна по скалите …

Доналд Трамп со Меланија дојде на погребот на неговата прва жена Прочитај повеќе »

Не умрела од срцев удар, откривме страшни повреди на нејзиното тело, рече судскиот патолог кој ја направи аутопсијата на телото на Ивана Трамп

Судски патолог ја откри причината за смртта на поранешната сопруга на Доналд Трамп, Ивана. Таа беше најдена мртва во средата во нејзината куќа на Менхетен. …

Не умрела од срцев удар, откривме страшни повреди на нејзиното тело, рече судскиот патолог кој ја направи аутопсијата на телото на Ивана Трамп Прочитај повеќе »

Јас сум прва дама, а не Меланија, велеше Ивана Трамп, која почина на 73 години

Ивана Трамп, првата сопруга на поранешниот американски претседател Доналд Трамп, почина на 73 години. Ивана беше мајка на три деца, Доналд Јуниот, Иванка и Ерик Трамп. …

Јас сум прва дама, а не Меланија, велеше Ивана Трамп, која почина на 73 години Прочитај повеќе »

Илон Маск го враќа Трамп на „Твитер“

Илон Маск ќе ја укине забраната за користење на Твитер доколку се реализира неговиот план за купување на компанијата. Во виртуелното обраќање на самитот организиран …

Илон Маск го враќа Трамп на „Твитер“ Прочитај повеќе »

Путин и Трамп се здружуваат против Џо Бајден

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп во едно од своите интервјуа го повика рускиот претседател Владимир Путин да ги објави сите штетни информации кои ги има …

Путин и Трамп се здружуваат против Џо Бајден Прочитај повеќе »

Илон Маск размислува за нова социјална мрежа

Основачот на „Тесла“ Илон Маск, планира да создаде нова сопствена социјална мрежа. Милијардерто претходно го критикуваше „Твитер“ тврдејќи дека оваа платформа не дозволува слобода на …

Илон Маск размислува за нова социјална мрежа Прочитај повеќе »

Еден од моторите во авионот на Доналд Трамп откажал за време на лет

Пилотот во авионот на поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп, морал принудно да слета во саботата вечерта откако еден од моторите му откажал за време …

Еден од моторите во авионот на Доналд Трамп откажал за време на лет Прочитај повеќе »

Ќерката на Трамп се мажи за милијардер, свадбата ја планираат на островот Миконос во Грција

Ќерката на Доналд Трамп, Тифани, ќе се мажи за милијардерот Мајкл Булос. Двајцата планираат голема венчавка, која сакаат да ја направат на еден од грчките …

Ќерката на Трамп се мажи за милијардер, свадбата ја планираат на островот Миконос во Грција Прочитај повеќе »

Tрамп го запушил тоалетот во Белата куќа сакајќи да сокрие и уништи официјални документи

Доналд Трамп додека беше претседател на САД, го запушил тоалетот во Белата куќа сакајќи да сокрие и уништи официјални документи. Ова во својата нова книга …

Tрамп го запушил тоалетот во Белата куќа сакајќи да сокрие и уништи официјални документи Прочитај повеќе »

Иванка Трамп повикана да сведочи против татко ѝ за немирите во Капитол

Пододборот на Претставничкиот дом, кој е занимава со насилниот упад во американскиот Конгрес, кој е случи на почетокот на јануари 2021 година, побара од Иванка …

Иванка Трамп повикана да сведочи против татко ѝ за немирите во Капитол Прочитај повеќе »

Њујорчанец е обвинет затоа што му се заканувал на Трамп дека ќе го убие него и неговите деца

Маж од Њујорк бил обвинет затоа што му се заканувал на поранешниот американски претседател Доналд Трамп дека ќе го убие него и неговото семејство. Станува …

Њујорчанец е обвинет затоа што му се заканувал на Трамп дека ќе го убие него и неговите деца Прочитај повеќе »

Продолжи секс-војната меѓу САД и Русија: Американците му ја подметнаa на Путин згодната Хадли, откако овој му испрати секси преведувачка на Трамп

Американците му ја подметнале згодната водителка Хeдли Гембл, на рускиот претседател Владимир Путин, додека го правеше интервјуто со него, обвинуваат од Москва. Тие тврдат дека …

Продолжи секс-војната меѓу САД и Русија: Американците му ја подметнаa на Путин згодната Хадли, откако овој му испрати секси преведувачка на Трамп Прочитај повеќе »

Scroll to Top