Елизабета Ѓоргиевска

Огнен и Стево се моето сė, вели првата дама Елизабета Ѓорѓиевска за семејството

Првата дама Елизабета Ѓорѓиевска, сопруга на претседателот Стево Пендаровски објави фотографии од нејзините најважни личности во животот. Фотографии од сопругот Стево, и синот Огнен, направени …

Огнен и Стево се моето сė, вели првата дама Елизабета Ѓорѓиевска за семејството Прочитај повеќе »

Миди фустан со наметка во бургунди боја за крунисувањето на кралот Чарлс Трети: првата дама смени две комбинации на церемонијата

Првата дама Елизабета Ѓоргиевска промени два стајлинзи за приемот во Бекингамската палата во Лондон и за денот на крунисувањето на кралот Чарлс Трети. На приемот …

Миди фустан со наметка во бургунди боја за крунисувањето на кралот Чарлс Трети: првата дама смени две комбинации на церемонијата Прочитај повеќе »

Стево и Бети играа баскет со членовите на Специјалната Олимпијада

Претседателот на државата Стево Пендаровски и неговата сопруга Елизабета Ѓоргиевска беа домаќини на гостите од Специјалната Олимпијада во Вила Водно. Тие се дружеа со членовите …

Стево и Бети играа баскет со членовите на Специјалната Олимпијада Прочитај повеќе »

(Фото) Првата дама им правеше тостови на децата од едукативниот центар во Шуто Оризари

Сопругата на претседателот Пендаровски, Елизабета Ѓоргиевска ги посети децата од едукативниот центар „Мали пријатели“ во Шоуто Оризари, заедно со Христијанскиот центар 490 и Ретвитни оброк. …

(Фото) Првата дама им правеше тостови на децата од едукативниот центар во Шуто Оризари Прочитај повеќе »

Со танц во претставата „Рефлексија“ која се играше во МОБ децата испратија порака: поголема свест за инклузивност на лицата со попреченост

По повод Меѓународниот ден на лицата со попреченост, во Националната опера и балет во Скопје вчера се одигра инклузивната танцова претстава „Рефлексија“. На сцената се …

Со танц во претставата „Рефлексија“ која се играше во МОБ децата испратија порака: поголема свест за инклузивност на лицата со попреченост Прочитај повеќе »

И првата дама береше јаболка со жените земјоделки од Преспа

Првата дама Елизабета Ѓорѓиевска беше во посета на Преспа и заедно со земјоделките од Преспанскиот Регион береше јаболка. Таа имаше средби со земјоделките кои придонесуваат …

И првата дама береше јаболка со жените земјоделки од Преспа Прочитај повеќе »

Темна шапка и чанта од Чаршијата: првата дама на погреб кај кралицата

Претседателот Пендаровски и сопругата Елизабета Ѓоргиевска вчера и денеска се во посета на Лондон по повод државниот погреб на кралицата Елизабета Втора. Во текот на …

Темна шапка и чанта од Чаршијата: првата дама на погреб кај кралицата Прочитај повеќе »

Фустан во боја на модар патлиџан за Охридско лето: Лидија Георгиева ја облече првата дама

Елизабета Ѓоргиевска вчеравечер беше на отварањето на Охриско лето. За овој културен настан одбра долг елегантен фустан во боите на модар патлиџан, дизјанерско парче на Лидија …

Фустан во боја на модар патлиџан за Охридско лето: Лидија Георгиева ја облече првата дама Прочитај повеќе »

(Галерија) Громогласен аплауз и овации за велигденскиот концерт на „Танец“

Националниот ансамбл за македонски народни игри и песни „Танец“, вчеравечер одржа голем велигденски концерт. Публиката во НОБ уживаше во ората и танците од различни периоди …

(Галерија) Громогласен аплауз и овации за велигденскиот концерт на „Танец“ Прочитај повеќе »

(Фото) Бети и Стево модно ускладени на премиерата на „1000 години Сведок на Светлината“

Претседателот Стево Пендаровски и сопругата Елизабета Ѓорѓиевска вчера беа на премиерата на документарниот филм „1000 години Сведок на Светлината“. Станува збор за филм посветен на …

(Фото) Бети и Стево модно ускладени на премиерата на „1000 години Сведок на Светлината“ Прочитај повеќе »

(Галерија) Заева и Теута во црвено, Бети и Данела во пастелни бои: стилот на дамите на изборите

Модерни и со стил, сопругите на политичарите и дамите политичарки го привлекоа вниманието со изгледот на вчерашните избори. Повеќето од нив во своите модни комбинации …

(Галерија) Заева и Теута во црвено, Бети и Данела во пастелни бои: стилот на дамите на изборите Прочитај повеќе »

„Да се обчелеме во облека од македонски дизајнери или да подариме онаму каде треба: Првата дама во поддршка на работничките права

Првата дама Елизабета Ѓоргиевска се вклучи во кампањата за помош и донирање облека и ја нагласи потребата за поддршка на македонските дизајнери. Таа објави дека …

„Да се обчелеме во облека од македонски дизајнери или да подариме онаму каде треба: Првата дама во поддршка на работничките права Прочитај повеќе »

(Галерија) Претседателот Пендаровски со сопругата готвеа посна храна со волонтерите од #РетвитниОброк

Претседателот Стево Пендаровски и неговата сопруга Елизабета Ѓоргиевска се приклучија на граѓанската иницијатива „Ретвитни оброк“. Станува збор за организација која готви храна за бездомници и загрозени …

(Галерија) Претседателот Пендаровски со сопругата готвеа посна храна со волонтерите од #РетвитниОброк Прочитај повеќе »

Scroll to Top