Елон Маск

(Видео) Neuralink покажа како човек го движи курсорот на глувчето на екранот со своите мисли

Стартапот на Елон Маск, Neuralink, покажа како 29-годишен неподвижен човек на кој неодамна му бил вграден првиот чип во мозокот, игра шах на интернет преку …

(Видео) Neuralink покажа како човек го движи курсорот на глувчето на екранот со своите мисли Прочитај повеќе »

Вработените во „Твитер“ работат и по 24 часа на ден и спијат во канцеларии за Маск да не ги избрка

Откако Маск рече дека ќе избркал 3700 луѓе од „Твитер“, вработените за да докажат дека се вредни работат и по 24 часа на ден, а …

Вработените во „Твитер“ работат и по 24 часа на ден и спијат во канцеларии за Маск да не ги избрка Прочитај повеќе »

(Фото) Том Брејди го моли Маск засекогаш да му го избрише фотото во гаќи кога ќе го купи „Твитер“

Сопругот на поранешната манекенка Жизел Бундхен, Том Брејди, го моли Илон Маск да му ја избрише фотката во гаќи кога ќе го купи „Твитер“. „Ако го …

(Фото) Том Брејди го моли Маск засекогаш да му го избрише фотото во гаќи кога ќе го купи „Твитер“ Прочитај повеќе »

(Видео) Илон Маск откри како ги фаќа во лага кандидатите што му доаѓаат на интервју за работа

Милијардерот Илон Маск во една пригода открил како ги фаќа во лага кандидатите што му доаѓаат на интервју за работа. Методот е едноставен. „Зборувајте ми за некоја …

(Видео) Илон Маск откри како ги фаќа во лага кандидатите што му доаѓаат на интервју за работа Прочитај повеќе »

Девојката на Илон Маск се зарази од корона

Девојката на Илон Маск, 32-годишната Клер Елиз Бушер, се зарази со коронавирус. Познатата пејачка им откри на фановите за нејзината состојба. „Конечно добив коронавирус. На …

Девојката на Илон Маск се зарази од корона Прочитај повеќе »

Акциите на „Тесла“ пораснаа повеќе од 400 % од почетокот на годината

Производителот на електрични автомобили, компанијата „Тесла“, продолжи да изненадува на пазарот на автомобили и инвеститори и во 2020 година. Компанијата за првпат од нејзиното основање, …

Акциите на „Тесла“ пораснаа повеќе од 400 % од почетокот на годината Прочитај повеќе »

Египет со реакција на изјавата на Маск дека вонземјани ги изградиле пирамидите

Египет го покани милијардерот Илон Маск да ја посети таа земја и за себе да види дека славните пирамиди не се градени од вонземјани. Сопственикот …

Египет со реакција на изјавата на Маск дека вонземјани ги изградиле пирамидите Прочитај повеќе »

Илон Маск со чипови во мозокот ќе ни пушта музика и ќе нè лекува

Илон Маск има идеја со вградување чип кај луѓето да ги излекува сите сериозни болесни, но истовремено да им овозможи на сите да слушаат музика, …

Илон Маск со чипови во мозокот ќе ни пушта музика и ќе нè лекува Прочитај повеќе »

Илон Маск, Амбер Херд и Кара Делавињ имале секс во тројка, обвинува Џони Деп

Холивудската глумица Амбер Херд го изневерила својот сега веќе поранешен партнер Џони Деп со милионерот и основач на „Тесла“, Елон Маск. Ова го тврди адвокатскиот …

Илон Маск, Амбер Херд и Кара Делавињ имале секс во тројка, обвинува Џони Деп Прочитај повеќе »

Елон Маск мерките за карантин ги нарече фашистички, тоа е присилно затворање на луѓето

Во средата основачот на компанијата „Тесла“, Елон Маск, на социјалните мрежи ги нарече мерките за карантин како фашистички и објасни дека тоа е еден вид …

Елон Маск мерките за карантин ги нарече фашистички, тоа е присилно затворање на луѓето Прочитај повеќе »

Повеќе од 20.000 жени сакаат да патуваат со јапонскиот милијардер на Месечината

Повеќе од 20.000 жени се јавиле на огласот кој го објавил јапонскиот милијадер Јусаку Маезав, во кој бара девојка за друштво на пат за Месечината. …

Повеќе од 20.000 жени сакаат да патуваат со јапонскиот милијардер на Месечината Прочитај повеќе »

Биле бркани од школо и почнале од нула – првите бизниси на најбогатите луѓе

Елон Маск, Ричард Бренсон, Марк Цукенберг, се само дел од најбогатите луѓе на планетата. Тежат милијарди и уживаат во богатството кое го стекнале. Сепак сите …

Биле бркани од школо и почнале од нула – првите бизниси на најбогатите луѓе Прочитај повеќе »

Елон Маск секој час заработува по 900 илјади долари

Милијардерот и иноватор Елон Маск секој час заработува по 900.000 долари, податок што го пресметале во компанијата „Би-ај“. Тие ја зеле предвид неговата просечна плата во …

Елон Маск секој час заработува по 900 илјади долари Прочитај повеќе »

(Видео) Елон Маск пуши марихуана во емисија во живо

Милијардерот и главен извршен директор на „Тесла“, Елон Маск пушеше марихуана во живо во веб-емисијата на американскиот комичар Џо Роган, пишува „Гардијан“. 47-годишниот милионер помина …

(Видео) Елон Маск пуши марихуана во емисија во живо Прочитај повеќе »

Зошто Елон Муск ги крие своите возила „тесла“ низ Калифорнија?

Се чини дека американската мултинационална корпорација „Тесла“, со седиште во Калифорнија, почнала да се движи во погрешен правец. Компанијата која е специјализирана за производство на …

Зошто Елон Муск ги крие своите возила „тесла“ низ Калифорнија? Прочитај повеќе »

Илон Маск создаде мини подморница за спасување на децата на Тајланд

Милионерот Илон Маск на својот твитер-налог сподели фотографија и видеоснимка од метална подлога за која тврди дека би можела да помогне во спасувањето на групата …

Илон Маск создаде мини подморница за спасување на децата на Тајланд Прочитај повеќе »

Елон Маск предупредува: Вештачката интелигенција е поопасна од нуклеарно оружје

Елон Маск е одлучен во намерата да го унапреди светот со помош на технологијата, без разлика на се. Тој е одлучен да го истражи Сончевиот систем …

Елон Маск предупредува: Вештачката интелигенција е поопасна од нуклеарно оружје Прочитај повеќе »

(Видео) Хрват го оспорува лансирањето на автомобилот на Маск тврдејќи дека земјата е рамна

Припадниците на заедницата Рамна Земја, која ја заговара теоријата дека Земјата е рамна плоча, неодамна поради спектакуларното лансирање на џамбо ракетата „falkon hevi“, а компанијата …

(Видео) Хрват го оспорува лансирањето на автомобилот на Маск тврдејќи дека земјата е рамна Прочитај повеќе »

Scroll to Top