Емилија Џамбазова-Бавчанска

Почина Ферид Мурад, добитникот на Нобелова награда за медицина по потекло од Гостивар

Американскиот фармаколог и нобеловец Ферид Мурад со потекло од Македонија, почина во Калифорнија на 86 години. Нобеловата награда за медицина ја доби во 1998 година …

Почина Ферид Мурад, добитникот на Нобелова награда за медицина по потекло од Гостивар Прочитај повеќе »

Мојата Емче замина на небото, Игор тагува по својата омилена мачка од која не се делеше ниту на јавни настапи

Игор Џамбазов денес објави дека неговата мачка Емилија Џамбазова – Бавчанска умрела. Двајцата беа неразделни, а глумецот често објавуваше видеа и фотографии со неа. „Денес …

Мојата Емче замина на небото, Игор тагува по својата омилена мачка од која не се делеше ниту на јавни настапи Прочитај повеќе »

Игор во љубовна прегратка со Џина, за инат на Емилија

Актерот и шоумен Игор Џамбазов повторно го украде вниманието на фановите со фотографија со мачката Џина. Глумецот е голем миленик на животни и веќе ја …

Игор во љубовна прегратка со Џина, за инат на Емилија Прочитај повеќе »

(Видео) Игор и Емилија Џамбазова-Бавчанска имаат нов хит

Глумецот и шоумен Игор Џамбазов објави кратко видео со неговата мачка Емилија. Тој свири и пее на гитара и напиша дека тоа е нејзиниот нов …

(Видео) Игор и Емилија Џамбазова-Бавчанска имаат нов хит Прочитај повеќе »

Scroll to Top