фест

Филмот „Кајмак“ имаше премиера во Белград без Манчевски

Филмот „Кајмак“ на Милчо Манчевски по премиерата во Португалија, вчеравечер имаше премиера на Белград на Меѓународниот филмски фестивал „Фест“. Филмот „Кајмак“ на Милчо Манчевски го …

Филмот „Кајмак“ имаше премиера во Белград без Манчевски Прочитај повеќе »

„Бикини Мун“ на Манчевски на ФЕСТ во Белград

„Бикини Мун“, петтиот филм на Милчо Манчевски, ќе има европска премиера на белградски ФЕСТ, каде што македонскиот режисер ќе биде и претседател на жирито. Филмот …

„Бикини Мун“ на Манчевски на ФЕСТ во Белград Прочитај повеќе »

Сузана Турунџиева ќе пее безвременска музика на „Бит фест“

Сузана Турунџиева вечерва во рамките на манифестацијата „Бит фест“ во Битола ќе настапи пред битолчани со безвременска музика на својата авторска вечер. Настапот е во …

Сузана Турунџиева ќе пее безвременска музика на „Бит фест“ Прочитај повеќе »

Десничарите повикуваат на бојкот на „Beer fest“, поради Богородичниот пост

Десничарското движење „1389“ повика на бојкот на белградскиот фестивал на пивото поради Богородничкиот пост. Тие сметаат дека со тоа се скрнави духовноста на српскиот народ …

Десничарите повикуваат на бојкот на „Beer fest“, поради Богородичниот пост Прочитај повеќе »

Scroll to Top