Фиорентина

Фудбалер глумеше дека е повреден за да може соиграчот да се омрси за ифтар

Фудбалерот на Фиорентина, Лука Раниери, на натпреварот со Интер глумеше повреда, за да можеше неговио соиграч Софијан Амрабат да се омрси, бидејќи беше време на …

Фудбалер глумеше дека е повреден за да може соиграчот да се омрси за ифтар Прочитај повеќе »

Објавени резултатите од обдукцијата на Давиде Астори

Аутопсијата на капитенот на Фиорентина, Давиде Астори, потврди дека 31-годишниот фудбалер починал од срцев удар. И покрај шпекулациите дека можеби не умрел од природна смрт, резултатите …

Објавени резултатите од обдукцијата на Давиде Астори Прочитај повеќе »

Џиџи Буфон со емотивна порака се прости од капитенот Астори

Голманот на италијанската репрезентација и на Јувеннтус, Џанлуиџи Буфон, со емотивна порака се апрости од капитенот на Фиорентина, Давиде Астори. Астори почина денес во сон …

Џиџи Буфон со емотивна порака се прости од капитенот Астори Прочитај повеќе »

Почина Давиде Астори, капитенот на „Фиорентина“

Утрово во Италија почина капитенот на фудбалскиот клуб „Фиорентина“, Давиде Астори. Играчот на италијанската репрезентација починал во хотелот во Удине, каде што денеска неговиот тим …

Почина Давиде Астори, капитенот на „Фиорентина“ Прочитај повеќе »

Scroll to Top