Флавио Бријаторе

(Фото) Флавио Бријаторе се заразил со коронавирус на фудбалски меч со Синиша Михајловиќ

Италијанскиот милионер Флавио Бриаторе е позитивен на коронавирус. Тајкунот веднаш бил префрлен во болница, а неговата состојба е сериозна, велат лекарите, а пренесува италијанскиот весник L’Espresso. …

(Фото) Флавио Бријаторе се заразил со коронавирус на фудбалски меч со Синиша Михајловиќ Прочитај повеќе »

Флавио Бријаторе во врска со 49 години помлада манекенка

Поранешниот шеф на тимот на „Рено“ во „Формула 1“, Флавио Бријаторе (69) е во врска со 49 години помладата италијанска манекенка Бенедета Боси (20). Бријаторе …

Флавио Бријаторе во врска со 49 години помлада манекенка Прочитај повеќе »

(Галерија) Хајди Клум денес се мажи за 17 години помлад гитарист

Светскиот модел Хајди Клум во Италија, на островот Капри, денес ќе го прослави својот брак со 17. години помладиот гитарист Том Каулиц од германската група …

(Галерија) Хајди Клум денес се мажи за 17 години помлад гитарист Прочитај повеќе »

Ќерката на Хајди Клум си го запозна биолошкиот татко

Најстарата ќерка на Хајди Клум, Лени (14), си го запозна својот биолошки татко Флавио Бријаторе. Лени пред посетата во Италија никогаш претходно не го видела поранешниот …

Ќерката на Хајди Клум си го запозна биолошкиот татко Прочитај повеќе »

Scroll to Top