халкидики

(Видео) Автомобил на Халкидики заврши во морето откако возачот заборавил да ја крене рачната

Автомобил на Халкидики заврши во морето откако возачот заборавил да ја крене рачната. Драмата се случила на плажата Неа Мудања, кога група луѓе го забележале …

(Видео) Автомобил на Халкидики заврши во морето откако возачот заборавил да ја крене рачната Прочитај повеќе »

Постарите ни велеа никогаш да не пливаме на самиот врв на плажата Посиди, струите влечат како правосмукалка: убавата плажа на Халкидик е многу опасна

За убавта плажа на Халкидик, во Посиди, каде што исчезнаа тројца македонски туристи, не е тајна дека е плажа на која има големи струи. Тука …

Постарите ни велеа никогаш да не пливаме на самиот врв на плажата Посиди, струите влечат како правосмукалка: убавата плажа на Халкидик е многу опасна Прочитај повеќе »

(Видео) Жена со бебе во рацете бара спас од поплавите во Грција

Големото невреме што  ја зафати Грција предизвика големи материјални штети, а многу луѓе во паника бараа засолниште од надојдената вода низ улиците. Српските медиуми пишуваат …

(Видео) Жена со бебе во рацете бара спас од поплавите во Грција Прочитај повеќе »

„Репортер“ наградува, три дена на Халкидики

„Репортер“ доделува награда: платено сместување за двајца и два билета за фестивалот на електронска музика Halkidiki Adventure Festival во Калитеа, Грција. Фестивалот се одржува три …

„Репортер“ наградува, три дена на Халкидики Прочитај повеќе »

Scroll to Top