Хари Кејн

(Фото) Капитенот на Англија, Хари Кејн по четврти пат стана татко

Капитенот на англиската фудбалска репрезентација и играч на Баерн Минхен, Хари Кејн, по четврти пат стана татко. Кејн објави фотографија од синот Хенри Едвард Кејн, …

(Фото) Капитенот на Англија, Хари Кејн по четврти пат стана татко Прочитај повеќе »

(Видео) И со ласер во очите Шмајхел му го одбрани пеналот на Кејн

Вчерашниот натпревар меѓу Данска и Англија мина со голем број контроверзи околу досудениот пенал во второто продолжение за „Гордиот албион“. Данска испадна од Европското првенство, …

(Видео) И со ласер во очите Шмајхел му го одбрани пеналот на Кејн Прочитај повеќе »

(Видео) Хари Кејн погоди од пенал и го откри полот на своето трето дете

Најдобриот фудбалер на Англија и Тотенхем, Хари Кејн, ќе стане татко третпат. Тој и неговата сопруга имаат две ќерки, а сега ќе добијат и син. …

(Видео) Хари Кејн погоди од пенал и го откри полот на своето трето дете Прочитај повеќе »

Scroll to Top