Харисон Форд

(Видео) Харисон Форд и неговата 22 години помлада сопруга се расплакаа на доделување на награди

Осумдесет и едногодишниот актер Харисон Форд и неговата 22-годишна колешка Калиста Флхарт со години уживаат во хармоничен брак. Двајцата се запознале во 2002 година, додека …

(Видео) Харисон Форд и неговата 22 години помлада сопруга се расплакаа на доделување на награди Прочитај повеќе »

Новооткриен вид на змија во Перу го доби името по актерот Харисон Форд

Новооткриен вид змии пронајдени во Перу го добиja името по холивудскиот глумец Харисон Форд, кој е и познат еко-активист. Змијата откриена од истражувачи од Перу …

Новооткриен вид на змија во Перу го доби името по актерот Харисон Форд Прочитај повеќе »

(Видео) Филмски ѕвезди кои самите си ги прават акробациите во филмовите

Акција, возбуда, непредвидливост, ова се карактеристиките кои го дефинираат добриот акционен филм, а во самиот центар се спектакуларните акробации кои ги оставаат гледачите без здив. …

(Видео) Филмски ѕвезди кои самите си ги прават акробациите во филмовите Прочитај повеќе »

(Видео) Каскадер на Харисон Форд се запали на штрајкот во Холивуд

Актерот Мајк Маса, кој беше каскадер на Харисон Форд во последниот филм за Индијана Џонс, се запали за време на штрајкот на актерите во Атланта, …

(Видео) Каскадер на Харисон Форд се запали на штрајкот во Холивуд Прочитај повеќе »

(Видео) Како успеваш да си згоден и на 80 години, новинарка го праша Харисон Форд во Кан

Актерот Харисон Форд (80) беше во Кан на премиерата на новиот филм за Индијана Џонс, а потоа имаше прес-конференција на која одговараше на новинарски прашања. …

(Видео) Како успеваш да си згоден и на 80 години, новинарка го праша Харисон Форд во Кан Прочитај повеќе »

Харисон Форд со помош на технологијата ќе биде подмладен во новото продолжение на Индијана Џонс

Осумдесетгодишниот Харисон Форд се враќа на филмското платно повторно како Индијана Џонс. За петтото продолжение од култниот филмски серијал, во еден од деловите ќе биде …

Харисон Форд со помош на технологијата ќе биде подмладен во новото продолжение на Индијана Џонс Прочитај повеќе »

Харисон Форд му помогнал на еден од колегите кој доживеал срцев удар за време на снимањето на Индијана Џонс

Американскиот актер Харисон Форд му помогнал на еден од колегите, член во екипата кој доживеал срцев удар, за време на снимањето на петтото продолжение на …

Харисон Форд му помогнал на еден од колегите кој доживеал срцев удар за време на снимањето на Индијана Џонс Прочитај повеќе »

Сталоне ќе го снима четвртиот дел на „Платеници“, Меган Фокс и 50 сент меѓу новите имиња

Холивудскиот глумец Силвестер Сталоне ќе снима ново продолжение од серијалот „Платеници“ The Expendables. Од филмското студио „Лајонсгејт“ потврдија дека се подготвува ново филм. Досега во …

Сталоне ќе го снима четвртиот дел на „Платеници“, Меган Фокс и 50 сент меѓу новите имиња Прочитај повеќе »

(Фото) По Харисон Форд и Деми Мур на одмор во Дубровник, Хрватска стана омилено место на светскиот џет сет

По холивудската ѕвезда Харисон Форд и Деми Мур годинава ја посети Хрватска. Таа е видена во вилата Агава во Дубровник. Глумицата објави фотографии од нејзиниот …

(Фото) По Харисон Форд и Деми Мур на одмор во Дубровник, Хрватска стана омилено место на светскиот џет сет Прочитај повеќе »

(Видео) Харисон Форд со сопругата и синот на одмор во Дубровник

Холивудскиот актер, Харисон Форд (79) заедно со неговата сопруга Калиста Флокхарт и нивниот син Лиам, се на одмор во Дубровник. Харисон и Калиста се прошетаа …

(Видео) Харисон Форд со сопругата и синот на одмор во Дубровник Прочитај повеќе »

Харисон Форд ќе предизвикал авионска несреќа

Против глумецот Харисон Форд е поведена истрага откако минатата недела за малку ќе предизвикал авионска несреќа, пренесуваат американските медиуми. Форд предизвикал инцидент во воздушниот простор …

Харисон Форд ќе предизвикал авионска несреќа Прочитај повеќе »

Спилберг повеќе нема да го режира „Индијана Џонс“

Познатиот режисер Стивен Спилберг повеќе не сака да биде режисер на филмот „Индијана Џонс“. Тој се откажа од режирање на петтиот дел од франшизата, пренесува …

Спилберг повеќе нема да го режира „Индијана Џонс“ Прочитај повеќе »

(Галерија) „Војна на ѕвездите“ ја имаше последната премиера

По 42 години снимање, во Холивуд се прикажа The Rise of the Skywalker, деветтиот и последен продолжеток од познататиот научнофантастичен сериjал „Војна на Ѕвездите“. Компанијата …

(Галерија) „Војна на ѕвездите“ ја имаше последната премиера Прочитај повеќе »

Почина Чубака од „Војна на Ѕвездите“

Британскиот актер Питер Мејхју почина во вторникот на 74-годишна возраст. Мејхју починал во својот дом во северен Тексас, објавило неговото семејство преку „Твитер“. Засега причината за …

Почина Чубака од „Војна на Ѕвездите“ Прочитај повеќе »

Харисон Форд: Доналд Трамп е на погрешната страна од историјата

Познатиот американски актер Харисон Форд, го искористил денешниот меѓународен собир во Дубаи, за да ги критикува ставовите на американскиот претседател Доналд Трамп и другите официјални …

Харисон Форд: Доналд Трамп е на погрешната страна од историјата Прочитај повеќе »

Scroll to Top