Харви Вајнстин

Харви Вајнштајн доби уште нови 16 години затвор заради силување

Поранешниот холивудски продуцент Харви Вајнстин осуден е на 16 години затвор поради обвиненија за силување и сексуален напад кои датираат од 2013 година во судот …

Харви Вајнштајн доби уште нови 16 години затвор заради силување Прочитај повеќе »

Девојката на починатиот готвач Бордејн обвинета за сексуална злоупотреба на малолетник

Актерката Асиа Аргенто (42) е обвинета за сексуална злоупотреба над Џими Бенет (22), пренесува американскиот портал TMZ. Според информациите, девојката на починатиот готвач Ентони Бордејн …

Девојката на починатиот готвач Бордејн обвинета за сексуална злоупотреба на малолетник Прочитај повеќе »

Вајнштајн не се чувствува виновен по обвинувањата за силување

Вајнштајн не се чувствува виновен по обвинувањата за силување. Филмскиот продуцент Харви Вајнштајн (66) пред Врховниот суд во Њујорк изјавил дека не чувствува вина по …

Вајнштајн не се чувствува виновен по обвинувањата за силување Прочитај повеќе »

Гвинет проговори за сексуалните напади на Вајнстин

Актерката Гвинет Палтроу е меѓу првите кои открила дека била една во низата на жртвите на продуцентот Харви Вајнстин, кој своевремено сексуално ја вознемирувал, а …

Гвинет проговори за сексуалните напади на Вајнстин Прочитај повеќе »

Scroll to Top