Хонгконг

(Видео) Видеобим падна на концерт, повредени двајца изведувачи

Двајца изведувачи се повредени за време на концертот на бендот „Мирор“ од Хонгконг. Несреќата се случила откако голем видео бим паднал на сцената. За среќа …

(Видео) Видеобим падна на концерт, повредени двајца изведувачи Прочитај повеќе »

(Видео) Потона пловечки ресторан во Хонгконг

Пловечкиот ресторан „Џамбо“, кој се сметаше за едно од најголемите обележја во Хонгконг потона пред неколку дена откако бил одвлечен од пристаништето. Овој ресторан беше …

(Видео) Потона пловечки ресторан во Хонгконг Прочитај повеќе »

(Видео) Побегнатата кинеска докторка со нови докази дека Пекинг го создал коронавирусот во лабораторија

Кинескиот виролог Ли-Менг Јан има нови докази дека коронавирусот е создаден во лабораторија во Кина. Таа вели дека новите докази што ги има нема да …

(Видео) Побегнатата кинеска докторка со нови докази дека Пекинг го создал коронавирусот во лабораторија Прочитај повеќе »

За секој кој сака да живее во Хонгконг, по 1.280 долари во кеш

Градските власти во Хонгконг на своите граѓани ќе им поделат по 1.280 долари во кеш сè со цел да ги намалат последиците од економската криза. …

За секој кој сака да живее во Хонгконг, по 1.280 долари во кеш Прочитај повеќе »

Вооружена банда украле 600 ролни тоалетна хартија во Хонгконг

Воружена банда во Хонгконг украла тоалетна хартија во вредност од 130 долари, пренесуваат светските медиуми. Поради страв од коронавирусот, тоалетната хартија станува луксуз во овој …

Вооружена банда украле 600 ролни тоалетна хартија во Хонгконг Прочитај повеќе »

Хонгконг втора година по ред е прогласен за најскап град во светот

Хонгконг е најскапиот град во светот, оценила фирмата за консалтинг за човечки ресурси Mercer. Од таму ги советуваат сите кои сакаат да заштедат пари, кога …

Хонгконг втора година по ред е прогласен за најскап град во светот Прочитај повеќе »

(Видео) Тепачка во кинескиот парламент

Физичка пресметка избила вчера во парламентот во Хонгконг, поради планираните законски измени, според кои се предвидува на осомничените лица им биде судено во матичната земја …

(Видео) Тепачка во кинескиот парламент Прочитај повеќе »

Го претепале пред кино затоа што им ги откривал деталите од „Одмазници: завршница“

Маж бил претепан пред една кино-сала во Хонгконг откако на фановите кои чекале во ред им ги откривал важните делови од дејството на филмот „Одмазници: …

Го претепале пред кино затоа што им ги откривал деталите од „Одмазници: завршница“ Прочитај повеќе »

Scroll to Top