интелигенција

Најинтелигентни знаци според хороскопот

Астролозите открија дека најинтелигентни знаци во зодијакот се Водолија и Скорпијата. Според нив, луѓето родени во знакот на Водолија имаат највисоко ниво на аналитичка интелигенција, а …

Најинтелигентни знаци според хороскопот Прочитај повеќе »

Кои се најинтелигентните ѕвезди во Холивуд

Некои ѕвезди од Холивуд се натпросечно интелигентни, но наместо на академска кариера, се посветиле на уметноста. Лиса Кудроу Актерката се прослави со улогата во „Пријатели“ …

Кои се најинтелигентните ѕвезди во Холивуд Прочитај повеќе »

Колку се интелигентни хороскопските знаци

Пронајдете го вашиот хороскопски знак и интелигенцијата многу лесно може да ја категоризирате според него. Огнените знаци (Овен, Лав, Стрелец) имаат интуитивна интелигенција. Тие ги …

Колку се интелигентни хороскопските знаци Прочитај повеќе »

Scroll to Top