Кајмак

„Кајмак“ на Манчевски доби награда во Калифорнија, ќе се прикажува и во Австралија

„Кајмак” на македонскиот режисер Милчо Манчевски, ја освои наградата за Најдобар филм на фестивалот Синеквест во Калифорнија, САД, каде ја имаше и американската премиера. Синеквест, …

„Кајмак“ на Манчевски доби награда во Калифорнија, ќе се прикажува и во Австралија Прочитај повеќе »

„Кајмак“ на Манчевски награден од филмската критика на фестивалот во Херцег Нови

Филмот „Кајмак” на Милчо Манчевски, освои Специјално признание на жирито ФЕДЕОРА, Федерација на филмски критичари од Европа и Медитеранот. Наградата ја прими на затоврањето на Меѓународниот фестивал во Херцег …

„Кајмак“ на Манчевски награден од филмската критика на фестивалот во Херцег Нови Прочитај повеќе »

Аплауз и овации за „Кајмак“ на Манчевски во Италија: пофалби за актерите од италијанскиот кинематограф Феличе Лаудадио

Аплауз и овации и за италијанската премеира на „Кајмак“ на Манчевски, на Меѓународниот филмски фестивал во Бари. Филмот бил премиерно прикажан во историското кино Петруцели …

Аплауз и овации за „Кајмак“ на Манчевски во Италија: пофалби за актерите од италијанскиот кинематограф Феличе Лаудадио Прочитај повеќе »

Стоeчки овации на премиерата на „Кајмак“ во Софија: актерската екипа на вечера со оскаровци

Овации и аплауз на премиерата на „Кајмак“ на Милчо Манчевски вчеравечер во Софија на 27-то издание на „Софија филм фест“. Преполна сала за да го …

Стоeчки овации на премиерата на „Кајмак“ во Софија: актерската екипа на вечера со оскаровци Прочитај повеќе »

„Кајмак“ на Милчо Манчевски освои награда на „Фантаспорто“ во Португалија

Последното филмско оставрување на Милчо Манчевски „Кајмак“ освои Специјалната награда на жирито на фестивалот „Фантаспорто“ во Порто, Португалија. „Кајмак“ беше во селекцијата Недела на режисерите …

„Кајмак“ на Милчо Манчевски освои награда на „Фантаспорто“ во Португалија Прочитај повеќе »

Филмот „Кајмак“ имаше премиера во Белград без Манчевски

Филмот „Кајмак“ на Милчо Манчевски по премиерата во Португалија, вчеравечер имаше премиера на Белград на Меѓународниот филмски фестивал „Фест“. Филмот „Кајмак“ на Милчо Манчевски го …

Филмот „Кајмак“ имаше премиера во Белград без Манчевски Прочитај повеќе »

Филмот „Кајмак“ на Манчевски ќе има европска премиера во Португалија

Филмот „Кајмак“ на македонскиот режисер Милчо Манчевски денеска ќе има европска фестивалска премиера на 43. издание на Меѓународниот филмски фестивал Фантаспорто во португалскиот град Порто. …

Филмот „Кајмак“ на Манчевски ќе има европска премиера во Португалија Прочитај повеќе »

Scroll to Top