Кајмакоски

Дочекот на Нова Година во Охрид со Даниел Кајмакоски

И покрај ниските температури, синоќа во Охрид беше весело на Градскиот плоштад каде започнаа главните настани од проектот „Од 20-ти до 20-ти СИТЕ ВО ОХРИД“. …

Дочекот на Нова Година во Охрид со Даниел Кајмакоски Прочитај повеќе »

(ФОТО) Даниел Кајмакоски во родната Струга ужива со семејството

Даниел Кајмакоски заедно со сопругата и синчето Давид побегна од високите температури во родната Струга. Тие слободното време го користат до максимум, па се шетаат низ Охрид, позираат …

(ФОТО) Даниел Кајмакоски во родната Струга ужива со семејството Прочитај повеќе »

(ФОТО) Даниел Кајмакоски со сопругата и синчето Давид

Нашиот популарен пејач Даниел Кајмакоски неодамна стана татко за прв пат и со сопругата Кристина го добија синчето Давид. Даниел на социјалните мрежи објави заедничка …

(ФОТО) Даниел Кајмакоски со сопругата и синчето Давид Прочитај повеќе »

Scroll to Top