казна

 Аца Лукас го вратиле од аеродром, не смее да ја напушти Србија   

Аца Лукас доживеал непријатна ситуација откако на аеродром не му дозволиле да ја напушти Србија. Станува збор за проблем кој настанал поради постапката која се …

 Аца Лукас го вратиле од аеродром, не смее да ја напушти Србија    Прочитај повеќе »

Напишала п наместо П и заработила казна од 1300 евра!

Една работничка во Хрватска е казнета со 10.000 куни (околу 1300 евра), затоа што на финансиската сметка, ознаката за тој деловен простор е напишана голема …

Напишала п наместо П и заработила казна од 1300 евра! Прочитај повеќе »

Хилари Клинтон треба да се соочи со смртна казна!

Поранешната секретарка и кандидат за претседател на САД, Хилари Клинтон, би можела да биде осудена поради предавство и да се соочи со смртна казна поради …

Хилари Клинтон треба да се соочи со смртна казна! Прочитај повеќе »

Полицијата уапсила стадо овци, а стопанот морал да плати и казна

Необична задача имаа припадниците на литванската полиција кога во еден град во централниот дел на земјата во текот на една ноќ морале да приведат стадо …

Полицијата уапсила стадо овци, а стопанот морал да плати и казна Прочитај повеќе »

Чуварка во затвор им испраќала експлицитни фотки на затворениците

Момчето со кое комуницирала издржувал затворска казна од седум години, поради нанесување на тешки повреди на велосипедист и руски турист во Лондон. Една чуварка во …

Чуварка во затвор им испраќала експлицитни фотки на затворениците Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Раста „попи“ казна пред породилиштето, додека беше кај Ана и бебето

Пејачката по пораѓањето ја посетија најблиските – сопругот Раста, братот Марко и мајка Милијана. Ана Николиќ, како што екслузивно објавија, се породи утрово во 9:30 …

(ВИДЕО) Раста „попи“ казна пред породилиштето, додека беше кај Ана и бебето Прочитај повеќе »

Scroll to Top