Китиќ

(видео) Миле Китиќ со дијамантски накит и аксесоар

Фолк-пејачот Миле Китиќ често е цел на критики поради екстравагантниот начин на живот, кој обично е тематизиран и во неговите спотови и песни, но него …

(видео) Миле Китиќ со дијамантски накит и аксесоар Прочитај повеќе »

Миле Китиќ се пофали со новиот автомобил вреден 100.000 евра

Папараците го фотографираа фолкерот Миле Китиќ по заминувањето од емисијата „Амиџи шоу“ во неговиот нов автомобил.Миле Китиќ ретко се појавува во јавност, а уште помалку …

Миле Китиќ се пофали со новиот автомобил вреден 100.000 евра Прочитај повеќе »

Никогаш нема да погодите кое е вистинското име на Миле Китиќ

Пејачот која својата кариера ја започнал кон крајот на деведесеттите години и ден ден е популарен на естрадата. Тој е во брак со пејачката Марта …

Никогаш нема да погодите кое е вистинското име на Миле Китиќ Прочитај повеќе »

Scroll to Top