Кралицата Елизабета II

Од каде му се милионите на британското кралско семејство

Британското кралско семејство има повеќекратни извори на приход, а кралицата тежи 360 милиони фунти, пренесуваат медиумите. Таа и нејзиниот син, принцот Чарлс, заработуваат најмногу од …

Од каде му се милионите на британското кралско семејство Прочитај повеќе »

Кралицата Елизабета II објавила оглас за работа во кралската палата

По заминувањето на Мелиса Тубати и Саманта Коен од позициите асистентки на Меган Маркл, британската кралица Елизабета II е во потрага по нов персонал. Кралицата …

Кралицата Елизабета II објавила оглас за работа во кралската палата Прочитај повеќе »

Актерот Мет Смит открива кој е најомилениот лик во кралското семејство

Актерот Мет Смит, кој го глуми принцот Филип во серијата The Crown, открива дека сопругот на кралицата Елизабета Втора е најомилениот лик во кралското семејство. …

Актерот Мет Смит открива кој е најомилениот лик во кралското семејство Прочитај повеќе »

Стинг, Том Џонс, Кајли Миног, со концерт за 92 роденден на кралицата Елизабета

Кралицата Елизабета II ќе присуствува на специјалниот концерт на светските музички ѕвезди Том Џонс, Кајли Миног, Стинг, по повод нејзиниот 92 роденден. What a beautiful …

Стинг, Том Џонс, Кајли Миног, со концерт за 92 роденден на кралицата Елизабета Прочитај повеќе »

Scroll to Top