ЛГБТ

Ана Брнабиќ: Дискриминирана сум, не можам да бидам во брак и да посвојам дете

Српската премиерка Ана Брнабиќ рече дека се чувствува дискриминирана од двете заедници, откако ЛГБТ-активистите ја дочекаа со свирежи на конференција во белградскиот Дом на млади …

Ана Брнабиќ: Дискриминирана сум, не можам да бидам во брак и да посвојам дете Прочитај повеќе »

Лукас: Ако ЛГБТ лицата посвојуваат, каде е тогаш правото на детето?

За неодамнешните изјави на Аца Лукас во емисијата „Кирилица“ на тема хомосексуалци, зборуваше цела Србија, некои тоа го сметаа за скандал, некои за предмет за …

Лукас: Ако ЛГБТ лицата посвојуваат, каде е тогаш правото на детето? Прочитај повеќе »