лото

Хрват добил 80.000 евра на лото, а не погодил ниту еден број

Хрват синоќа добил 600.000 куни, околу 80.000 евра во извлекувањето на играта „Се или ништо“, на Хрватската лотарија. Добитното ливче во играта 11 или 0 …

Хрват добил 80.000 евра на лото, а не погодил ниту еден број Прочитај повеќе »

Додека ја чистел колата нашол стар лото тикет вреден милион долари

Австралијанец од Нов Јужен Велс станал милионер откако во своето возило пронашол лото тикет стар година дена. Тикетот го пронашол додека го чистел своето возило. …

Додека ја чистел колата нашол стар лото тикет вреден милион долари Прочитај повеќе »

(Фото) Сузана Манчиќ на почетокот на кариерата

Сузана Манчиќ и денес важи за една од најатрактивните лото-девојки во регионот. Неодамна во јавноста се појавија стари фотографии, од почетоците на кариерата на Манчиќ, …

(Фото) Сузана Манчиќ на почетокот на кариерата Прочитај повеќе »

Програмерот кој ја изврши најголемата лото измама во САД

Програмерот Еди Типтон од Ајова вели дека само сакал нов предизвик кога со измама заработил 24 милиони долари! Типтон го хакирал кодот за лотарија, кој …

Програмерот кој ја изврши најголемата лото измама во САД Прочитај повеќе »

ЕВЕ КАКО ДА СЕ ЗБОГАТИТЕ: Овие среќни бројчиња на лото ќе ви донесат џекпот

Општо прифатено е мислењето дека поголема веројатност е да ве погоди метеор, отколу да добиете на лото. Сепак, врз основа на резултатите од новата студија …

ЕВЕ КАКО ДА СЕ ЗБОГАТИТЕ: Овие среќни бројчиња на лото ќе ви донесат џекпот Прочитај повеќе »

Е ОВА Е СРЕЌА: Додека чекал за сервис на автомобилот – купил грепка и станал милионер!

Еден жител на Њујорк стана милионер, откако непланирано решил да купи грепка за наградна игра од најблиската продавница. Имено, додека чекал во сервис да му …

Е ОВА Е СРЕЌА: Додека чекал за сервис на автомобилот – купил грепка и станал милионер! Прочитај повеќе »

Scroll to Top