менхетен

(Видео) Маж сакал да скокне од 31 кат од зграда на Менхетен

Полицијата во Њујорк успеа да спаси маж кој се заканувал дека ќе скокне од 31 кат од зграда во Менхетен. По осум часа убедување, успеале …

(Видео) Маж сакал да скокне од 31 кат од зграда на Менхетен Прочитај повеќе »

Албански глумец и неговата сопруга паднале од шести кат од зграда во Њујорк

Албанскиот глумец Флоринд Белиу и неговата сопруга Орнела Шехи, се пронајдени мртви во дворот пред нивната зграда во квартот Бронкс во Њујорк. Тие биле најдени …

Албански глумец и неговата сопруга паднале од шести кат од зграда во Њујорк Прочитај повеќе »

(Видео) Изнемоштен коњ падна среде Њујорк, стопанот го удира за да стане

Изнемоштен коњ падна среде улиците на Њујорк, пренесоа светските медиуми. И покрај тоа што беше изморен, стопанот го удираше и влечеше за уздите за да …

(Видео) Изнемоштен коњ падна среде Њујорк, стопанот го удира за да стане Прочитај повеќе »

(Галерија) Годишната парада по повод Денот на благорадноста се одржа во Њујорк: Снупи и бебето Џедај ги воодушевија најмладите

Група од цртани ликови го заокупира небото над Њујорк, за време на парадата на Денот на благодарноста. Во парадата долга 4 километри, учествуваа илјадници граѓани. …

(Галерија) Годишната парада по повод Денот на благорадноста се одржа во Њујорк: Снупи и бебето Џедај ги воодушевија најмладите Прочитај повеќе »

Девојката на Џефри Епстајн може да го спаси принцот Ендру од робија

Девојката на покојниот милијардер и педофил Џефри Епстајн, Мадам Гилејн Максвел, би можела да го спаси принцот Ендру од робија. Таа во моментов е обвинета …

Девојката на Џефри Епстајн може да го спаси принцот Ендру од робија Прочитај повеќе »

Како прочуениот педофил Џефри Епстајн станал милијардер

Американскиот новинар Едвард Џеј Епстајн открива за „Дејли Мејл“, на кој начин поранешниот американски милијадер и осуден педофил, Џефри Епстајн, стигнал до неговото богатство. Џеј …

Како прочуениот педофил Џефри Епстајн станал милијардер Прочитај повеќе »

(Фото) Антонио Бандерас го продава својот стан на Менхетен

Антонио Бандерас го продава својот стан на Менхетен за 7.400.000 долари, пишуваат светските медиуми. Глумецот станот го купи во 2005 година за 4.000.000 долари, со …

(Фото) Антонио Бандерас го продава својот стан на Менхетен Прочитај повеќе »

Уште една жена го обвини Харви Вајнштајн за силување

Поранешниот холивудски продуцент Харви Вајнштајн се соочи со уште едно трето обвинување за сексуално злоставување. Тој во петокот беше обвинет во Лос Анџелес за сексуален …

Уште една жена го обвини Харви Вајнштајн за силување Прочитај повеќе »

(Фото) Џулија Робертс купи куќа за осум милиони долари во Сан Франциско

Џулија Робертс купи нов дом во Сан Франциско за 8,3 милиони долари, пренесува „РадарОнлајн“. Како што пренесуваат медиумите, глумицата новиот дом го купила на 12 …

(Фото) Џулија Робертс купи куќа за осум милиони долари во Сан Франциско Прочитај повеќе »

Вајнштајн ги злоупотребувал жртвите во собата на неговите деца

Пред судот во Њујорк сведочеше Мими Халеи, една од жртвите против холивудскиот продуцент Харви Вајнштајн. Халеи работела како помошничка на Вајнштајн и била една од …

Вајнштајн ги злоупотребувал жртвите во собата на неговите деца Прочитај повеќе »

Лорен Санчез, а не принцот ги објавила приватните пораки и фотографии на Безос

Сојузни обвинители од Менхетен тврдат дека поседуваат докази дека Лорен Санчез, девојката на Џеф Безос, е одговорна за откривањето на интимните пораки и фотографии на …

Лорен Санчез, а не принцот ги објавила приватните пораки и фотографии на Безос Прочитај повеќе »

(Видео) Епстајн не се обесил, откриени снимки од ќелијата

Форензичарот, патолог и доктор Мајкл Бејден тврди дека Џефри Епстајн, милијардерот и педофил, најверојатно е убиен и дека тој не се обесил во неговата ќелија …

(Видео) Епстајн не се обесил, откриени снимки од ќелијата Прочитај повеќе »

(Фото) Џеј Ло во невестински фустан прошета среде Менхетен

Светската латино ѕвезда Џенфер Лопез беше забележана во невестински фустан на улиците низ Менхетен во Њујорк. Таа во моментов го снима новиот филм „Омажи ме“, …

(Фото) Џеј Ло во невестински фустан прошета среде Менхетен Прочитај повеќе »

„Трамп ме силуваше“ – уредничка на познат магазин го обвини претседателот

Џин Керол уреничка на американскиот магазин за жени „Ел“, во Њујорк го обини американскиот претседател Доналд Трамп дека ја силувал на средината на деведесетите години, …

„Трамп ме силуваше“ – уредничка на познат магазин го обвини претседателот Прочитај повеќе »

(Видео) Хеликоптер удри во облакодер на Менхетен

Хеликоптер удрил во висококатница на Менхетен во близина на зграда која е сопственост на американскиот претседател Доналд Трамп, пишуваат американските медиуми. Пилотот на хеликоптерот загинал …

(Видео) Хеликоптер удри во облакодер на Менхетен Прочитај повеќе »

(Видео) Џеф Безос го покажа луксузниот пентхаус на Менхетен

Најбогатот човек на светот Џеф Безос на Менхетен купил три стана за вкупна цена од 80 милиони долари. Иако неговата компанија „Амазон“ се откажа од …

(Видео) Џеф Безос го покажа луксузниот пентхаус на Менхетен Прочитај повеќе »

Библиотека на Менхетен, изнајмува ташни и кравати за интервју за работа

Од август годинава членовите на библиотека во Њујорк, на Менхетен, можат да позајмуваат деловни рачни торби и ташни во неутрални бои, но и еднобојни или …

Библиотека на Менхетен, изнајмува ташни и кравати за интервју за работа Прочитај повеќе »

Апартманот на Тито во Менхетен продаден за 12 милиони долари

Тристан Харпер, американскиот агент за недвижнини, кој во име на агенцијата Даглас Елиман прадава и недвижности од поранешна СФРЈ во Њујорк, Берн, Бон и Токио, …

Апартманот на Тито во Менхетен продаден за 12 милиони долари Прочитај повеќе »

Застанал на шините под возот да запали цигара

Еден маж во метро-станицата во Менхетен одлучил да се симне на шините кога наидувал возот. Сите помислиле дека скокнал во смрт. Сепак, ја забележале неговата …

Застанал на шините под возот да запали цигара Прочитај повеќе »

Scroll to Top