момент

За првпат снимена Месечината пред зима

Американската вселенска агенција НАСА објавила снимка од Марс која на Земјата ја испратило леталото „ровер кјуриозити“. Деталите можат убаво да се забележат благодарение на тоа …

За првпат снимена Месечината пред зима Прочитај повеќе »

Како за момент да станете милионер со само 210 евра во џебот?

И вие можете за еден момент во вашите животи да се претставите како човек со многу пари и да бидете дел од богатата елита. За …

Како за момент да станете милионер со само 210 евра во џебот? Прочитај повеќе »

„Кога синот ми умираше мислев дека нема да издржам“- Oва бил најтешкиот момент од животот на Љубиша

Легендата на српската и југословенската кинематографија Љубиша Самарџиќ почина завчера а 81-годишна возраст после долга и тешка болест. Животот не го мазел, но омилениот Смоки …

„Кога синот ми умираше мислев дека нема да издржам“- Oва бил најтешкиот момент од животот на Љубиша Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Ова е најемотивниот момент во историјата на фудбалот – Се случи на мечот меѓу Барса и Чапекоензе

На крајот на минатата година бразилскиот фудбалски клуб  Чапекоензе, остана без речиси целиот тим. Во падот на авионот во моментите на патување во Колумбија, на …

(ВИДЕО) Ова е најемотивниот момент во историјата на фудбалот – Се случи на мечот меѓу Барса и Чапекоензе Прочитај повеќе »

(ФОТО) „Минаа како во еден момент“ – Ана Николиќ со емотивна порака му честиташе на Раста годишнина брак

Пејачката денеска ја прославува првата годишнина од брак, која во 2016 година, во строга тајност го склопија во Белград.Мина точно година дена откако Ана Николиќ …

(ФОТО) „Минаа како во еден момент“ – Ана Николиќ со емотивна порака му честиташе на Раста годишнина брак Прочитај повеќе »

Од овој момент лебот од продавница оди во минатотото

Нема ништо поубаво од вкусно домашно лепче, кое ниедно купено од продавница не може да го замени. Ви го препорачуваме овој рецепт за домашен леб. …

Од овој момент лебот од продавница оди во минатотото Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Изел најлута пиперка на светот, па се покаја во истиот момент

Знаеме дека луѓето се подготвени на разоразни лудости за да стекнат некој вид на популарност, меѓутоа неретко се случува токму таквата лудост да им се …

(ВИДЕО) Изел најлута пиперка на светот, па се покаја во истиот момент Прочитај повеќе »

Scroll to Top