За првпат снимена Месечината пред зима

By

Американската вселенска агенција НАСА објавила снимка од Марс која на Земјата ја испратило леталото „ровер кјуриозити“.

Деталите можат убаво да се забележат благодарение на тоа што снимката е направена непосредно пред зимскиот период на Марс кога небото над Црвената планета било ведро.

Ќе ви се допадне

Petit Clover Advance (Dub) Episode 7

AnimeDao Watch anime online, English anime online HD

AnimeHeaven: Xie Wang Zhui Qi anime episode 13 online free at https://animeheaven.pro anime heaven site

GoGoAnime: Record of Grancrest War anime episode 24 online free at https://gogoanime.be gogoanime25

Note: https://note.com/animefreakws/

Telegra: https://telegra.ph/Anime-Flix-06-22