ники минаж

Сопругот на Ники Минаж е осуден затоа што не се регистрирал како сексуален престапник

Сопругот на американската раперка Ники Минаж, Кенет Пети, е осуден на година дена домашен притвор, условна казна, затоа што не се пријавил како сексуален престапник …

Сопругот на Ники Минаж е осуден затоа што не се регистрирал како сексуален престапник Прочитај повеќе »

Светските поп-ѕвезди ги откажаа концертите во Русија

Светските поп ѕвезди ширум светот почнаа да ги откажуваат концертите во Русија, откако Владимир Путин изврши воена инвазија врз Украина. Тие јавно ја изразија својата …

Светските поп-ѕвезди ги откажаа концертите во Русија Прочитај повеќе »

И британската влада го нападна тврдењето на пејачката Ники Минаж дека подуени тестиси се несакан ефект од ковид-вакцините

 Британската влада на чело со Борис Џонсон ги нападна тврдењата на пејачката Ники Минаж дека подуените тестиси се несакан ефект на ковид вакцините. „Попрвин ќе ја …

И британската влада го нападна тврдењето на пејачката Ники Минаж дека подуени тестиси се несакан ефект од ковид-вакцините Прочитај повеќе »

Сопругот на Ники Минаж обвинет за силување, пејачката и нудела на жртвата 500.000 долари за да молчи

Сопругот на пејачката Ники Минаж, Кенет Пети е обвинет дека во 1994 година силувал девојче. Пејачката сега ѝ нуди на жртвата половина милион долари за …

Сопругот на Ники Минаж обвинет за силување, пејачката и нудела на жртвата 500.000 долари за да молчи Прочитај повеќе »

Таткото на раперката Ники Минаж загина во сообраќајка

Таткото на славната американска раперка Ники Минаж, Роберт Марај загина во сообраќајна несреќа, откако во него удрило возило додека се шетал низ Њујорк. Несреќата се случила …

Таткото на раперката Ники Минаж загина во сообраќајка Прочитај повеќе »

Поранешниот на Ники Минаж тврди дека пробала да го убие

Американскиот рапер Сафари Самуелс ја обвини неговата девојка, Ники Минаж дека во повеќе наврати се обидела да го убие. Самуелс на социјалните мрежи објави подолг …

Поранешниот на Ники Минаж тврди дека пробала да го убие Прочитај повеќе »

(Фото) Ники Минаж како порно глумица

Американската пејачка Ники Минаж, е позната по специфичниот стил на облекување и по провокативните изданија. Но, според американските таблоиди, Ники се надминала себеси, во негативна смисла. …

(Фото) Ники Минаж како порно глумица Прочитај повеќе »

Scroll to Top