Никола Којо

Коњ налета на него во полн галоп, пулсот двапати му престана, синот го реанимираше: пријател за смртта на братот на Никола Којо

Братот на познат актер Никола Којо, Владимир Којо, почина на 59-годишна возраст, на белградскиот Хиподром, од удар од коњ. Владимир бил специјалист за коњи на …

Коњ налета на него во полн галоп, пулсот двапати му престана, синот го реанимираше: пријател за смртта на братот на Никола Којо Прочитај повеќе »

Срушен е рекорд во квизот „Најслаба алка“, победникот си замина со повеќе од пола милион

Во последната епизода во квизот „Најслаба алка“ беше срушен рекорд, откако натпреварувачите сврзаа девет точни одговори и ја банкираа максималната сума од половина милион динари …

Срушен е рекорд во квизот „Најслаба алка“, победникот си замина со повеќе од пола милион Прочитај повеќе »

Никола Којо ќе биде водител на квизот „Најслаба алка“

Српскиот актер Никола Којо ќе биде водител на познатото квиз шоу „Најслабата алка“ во Србија. Новата верзија на квизот „Најслабата алка“, продуцирана е од ТВ Прва, …

Никола Којо ќе биде водител на квизот „Најслаба алка“ Прочитај повеќе »

Неумесни шеги на сметка на смртта на Оливер Драгојевиќ

Смртта на Оливер Драгојевиќ предизвика силни реакции во Србија. Повеќето се простија од пејачот на достоинствен начин, но има и такви кои напишаа неумесни шеги. …

Неумесни шеги на сметка на смртта на Оливер Драгојевиќ Прочитај повеќе »

(ФОТО) Манекенката од пистите во Париз му е жена на Никола Којо

Српскиот актер Никола Којо на 40 години се ожени со 12 години помладата манекенка Александра Гуриќ. Таа е родена во Сараево, а за време на …

(ФОТО) Манекенката од пистите во Париз му е жена на Никола Којо Прочитај повеќе »

Scroll to Top