никола

Турска болнца ја презема обврската да го лекува Никола кој боледува од рак на коските

Младиот Никола кој боледува од рак на коските од болницата во Турција  каде замина на лекување ја презема обврската за негово лекување. „Во телефонски разговор …

Турска болнца ја презема обврската да го лекува Никола кој боледува од рак на коските Прочитај повеќе »

(Видео) Елиф Елмас, Кире Лазаров, Игор Џамбазов повикуваат на хуманитарен турнир за Никола кој боледува од рак на коските

Спортисти, пејачи, актери и други личности од јавниот живот кај нас повикуваат на хуманитарен турнир во мал фудбал кој ќе се одржи на 22-ри април …

(Видео) Елиф Елмас, Кире Лазаров, Игор Џамбазов повикуваат на хуманитарен турнир за Никола кој боледува од рак на коските Прочитај повеќе »

(Фото) Тринаесетгодишниот Никола е најмладиот автомеханичар во Србија, нема автомобил што не може да го поправи

Тринаесетгодишниот Никола од село Дудовик, кај Обреновец, е најмладиот автомеханичар во цела Србија. Луѓето кои што работат со него велат дека е трипати поспособен од …

(Фото) Тринаесетгодишниот Никола е најмладиот автомеханичар во Србија, нема автомобил што не може да го поправи Прочитај повеќе »

(Фото) Цела естрада за Свети Никола на гости кај Цеца

Светлана (Цеца) Ражнатовиќ вчера ја прослави семејната слава Свети Никола според српски традиционални обичаи во друштво на пријателите и семејството. #friends #love @craznatovic_official @aleksandar_vuksanovic_official @vekavs …

(Фото) Цела естрада за Свети Никола на гости кај Цеца Прочитај повеќе »

Тајни записи на Никола Тесла: Земјата не е планета

Земјата е поле, а не планета. Не е предмет и затоа нема рабови. Земјата полесно би се дефинирала како системско опкружување, навел научникот Никола Тесла …

Тајни записи на Никола Тесла: Земјата не е планета Прочитај повеќе »

Тајната на антигравитацијата – Никола Тесла откри уште неколку чудесни работи за кои никогаш не сме слушнале

Никола Тесла се смета за еден од најиновативните и најмистериозни луѓе кои некогаш живееле на планетава. Доколку Тесла не дошол до бројни откритија во својот …

Тајната на антигравитацијата – Никола Тесла откри уште неколку чудесни работи за кои никогаш не сме слушнале Прочитај повеќе »

Scroll to Top