новинар

(Видео) Девојка бакна австралиски новинар додека тој имаше вклучување во живо

Џон Пол Гонзо, новинар на австралиската телевизија „Нетворк 10“, стана популарен на Твитер откако беше споделено видео на кое се гледа како вежба, пред да …

(Видео) Девојка бакна австралиски новинар додека тој имаше вклучување во живо Прочитај повеќе »

Почина Саша Залепугин, хрватски водител и новинар од времето на Југославија

Легендарниот телевизиски водител и хрватски новинар од времето на Југославија, Саша Залепугин (91), почина вчера вечер како последица на мозочен удар. Веста ја потврдила неговата …

Почина Саша Залепугин, хрватски водител и новинар од времето на Југославија Прочитај повеќе »

Новинар убиен затоа што го открил лажирањето на кризата и лажниот напад од вонземјани

Канадскиот новинар и истражувач Серж Монаст (1945-1996) прв предупредил на проектот „Blue Beam“ (Син зрак(, уште во средината на деведесетите, а потоа изненадувачки починал под …

Новинар убиен затоа што го открил лажирањето на кризата и лажниот напад од вонземјани Прочитај повеќе »

Постарата сестра на Северина е дипломиран новинар

За најпознатата хрватска ѕвезда Северина Вучковиќ фановите знаат многу работи. Таа е родена во скромно семејство и има две постари сестри. Една од нив е …

Постарата сестра на Северина е дипломиран новинар Прочитај повеќе »

(Видео) Аца Лукас навредуваше новинар од геј-популацијата во емисија во живо

Пејачот Аца Лукас и новинарот Бранислав Симиќ утрово вербално се конфронтираа во утринската програма околу правата на хомосексуалците, каде новинарот му замери на пејачот поради …

(Видео) Аца Лукас навредуваше новинар од геј-популацијата во емисија во живо Прочитај повеќе »

(видео) Новинар нападнат од животни додека известувал

Новинарот на Би-би-си, Алекс Данлоп, бил нападнат од животни во зоолошката градина Банам во Норфолк, Англија, за време додека известувал. Станувало збор за банда лемури, …

(видео) Новинар нападнат од животни додека известувал Прочитај повеќе »

НОВИНАР НА ХРИСТИЈАНСКИ ПОРТАЛ – „Фиџет спинерот“ може да ве доближи до Бога!

Играчката дизајнирана во деведесетите години, од минатиот век, и која беше рекламирана како средство за сузбивање на проблемот со концентрацијата, оддеднаш во последните месеци стана …

НОВИНАР НА ХРИСТИЈАНСКИ ПОРТАЛ – „Фиџет спинерот“ може да ве доближи до Бога! Прочитај повеќе »

Scroll to Top