обвинет

Роднина на кралицата Елизабета обвинет е за силување 11- годишно момче

Лордот Маунтбатен е обвинет за злоупотреба на 11-годишно момче во дом за деца, 43 години по неговата смрт. Артур Смит тврди дека во 1977 година, …

Роднина на кралицата Елизабета обвинет е за силување 11- годишно момче Прочитај повеќе »

Холивудскиот продуцент Дејвид Пирс обвинет за убиство

Холивудскиот продуцент Дејвид Пирс е обвинет за убиство на мексиканската архитектка Хилде Марсел Кабралес Арзола и американската манекенка Кристи Џајлс во ноември минатата година. Во …

Холивудскиот продуцент Дејвид Пирс обвинет за убиство Прочитај повеќе »

Џејмс Франко обвинет за сексуално малтретирање

Добитникот на „Златен глобус“ за најдобар актер во филмот „Disaster Artist“, Џејмс Франко, се соочува со обвинение од страна на неколку жени кои го посочија …

Џејмс Франко обвинет за сексуално малтретирање Прочитај повеќе »

(Видео) Обвинет испи шише со отров при изрекување пресуда во Хаг

Во Меѓународниот кривичен трибунал за поранешна Југославија беше прекинато изрекувањето конечна пресуда во случајот против поранешни политички и воени лидери на Херцег-Босна – Јадранко Прлиќ, …

(Видео) Обвинет испи шише со отров при изрекување пресуда во Хаг Прочитај повеќе »

Познатиот порно актер Рон Џереми обвинет за силување

Неколку жени од порно индустријата го обвинија легендарниот актер во филмовите за возрасни Рон Џереми дека сексуално ги малтретирал и силувал и тоа повеќе пати. …

Познатиот порно актер Рон Џереми обвинет за силување Прочитај повеќе »

Чарли Шин обвинет дека силувал тринаесетгодишен актер, кој подоцна починал од дрога

Поранешниот актер Доминик Браши тврди дека холивудската ѕвезда Чарли Шин во 1986 година за време на снимањето на филмот „Лукас“ го силувал сега веќе починатиот …

Чарли Шин обвинет дека силувал тринаесетгодишен актер, кој подоцна починал од дрога Прочитај повеќе »

Најголемиот американски трговски синџир „Валмарт“ обвинет за финансирање на севернокорејската нуклеарна програма

Американската компанија „Валмарт“ е обвинета дека продавала морски плодови и лосос преработени во една кинеска компанија, која вработила Севернокорејци, а сега им забранува на своите …

Најголемиот американски трговски синџир „Валмарт“ обвинет за финансирање на севернокорејската нуклеарна програма Прочитај повеќе »

Има имунитет! – ватикански дипломат обвинет за делење детска порнографија на Божик од канадската црква

Канадската полиција издаде налог за апсење високопозициониран ватикански дипломат осомничен за преземање детска порнографија од црквата во Онтарио во текот на последните божикни празници. Според …

Има имунитет! – ватикански дипломат обвинет за делење детска порнографија на Божик од канадската црква Прочитај повеќе »

Том Круз обвинет за убиство на двајца пилоти

За неколку дена во киносалите ќе се одржи премиерата на филмот „Направено во Америка“ со Том Круз во главната улога. Но, јавноста повеќе се интересира …

Том Круз обвинет за убиство на двајца пилоти Прочитај повеќе »

Scroll to Top