Познатиот порно актер Рон Џереми обвинет за силување

By

Неколку жени од порно индустријата го обвинија легендарниот актер во филмовите за возрасни Рон Џереми дека сексуално ги малтретирал и силувал и тоа повеќе пати.

Според информација на американското списание Ролинг Стоун најмалку пет жени признале дека 64-годишниот маж ги злоупотребувал надвор од сетот.

Проблемот за првпат беше објавен од неговата колешка Џинџер Банкс. Во видео кое го сними во јуни оваа година, таа  опишува како Џереми сексуално нападнал голем број на жени, меѓу кои била и таа самата.

Запишан во книгата на рекорди како порно актер, кој снимал најмногу филмови и тоа над 1.900, тој ги негираше обвинувањата. Според него, тој има договор да оди на различни јавни настани, да комуницира со обожавателите и на овие настани често се доаѓа до физички контакт, пишува изданието.

Повеќе од 40 години луѓето плаќаат за пари и чекаат со часови да се запознаат со мене, сакаат автограми, се фотографираат со мене, некои дури и флертуваат.

„Често ме пипаа меѓу нозете, а некои од жените ме тераа да се обесам на нивните гради, а други и бараа да се потпишам на нив , изјави Џереми за Ролинг Стоун.

Тој призна дека имало настани кога бакнувал стотици жени и тоа на усните, образите и на  градите. Според неговите зборови, добивал пари за овие работи.

Ако го погледнете видеото на Џинџер Бенкс, ќе видите дека сите на него се смеат и нема никакво насилство.

Јас дури и не одам кај жени, тие доаѓаат кај мене , вели Џереми.

Поранешната возрасна ѕвезда Џенифер Стил изјави дека во 1997 година нејзиниот колега ја силувал два пати.

Ова се случи за време на фото сесија каде што мораше да симулира секс. Џереми ми пријде, и без интерес за сликите, почна да ме притиска  наводно да ме направи среќна.

Цело време се прашував дали ме силувал и што по ѓаволите се случи, но си реков дека претерувам. Само што потоа во неговиот стан, тој продолжи да ме напаѓа, раскажа Стил.

Зошто таа ќе одлучи да отиде во домот на својот злоупотребувач? Нејзината изјава е целосна лага, одговори на обвинувањата Џереми. Меѓу други, актерки кои се пожалиле се и Даниела Дане, Џеј Тејлор и Џулија Ана.

Тие најавија дека не рекле за сексуалните напади на Џереми, бидејќи се загрижени како ќе реагираат сите во порно индустријата. Тие, исто така, сметаат дека полицијата нема да ги сфати сериозно нивните наводи, со оглед на тоа што правеле.

Сепак, два инциденти со фанови на Џереми се пријавени во полиција. Една жена од Мичиген тврди дека била силувана од него во 1997 година во стриптиз клуб. Друга пак го обвини дека ја пипал по градите во 2007 година. Допрва властите во САД ќе го испитаат случаите во кои е вмешан Рон Џереми.

Ќе ви се допадне