опасен

(Видео) Вo Турција се наоѓа најопасниот пат долг 179 километри

Патот D915, кој е долг 179 километри во Турција, се смета за еден од најопасните патишта за возење во светот. Најпредизвикувачки е неговиот северен дел, …

(Видео) Вo Турција се наоѓа најопасниот пат долг 179 километри Прочитај повеќе »

Лошиот и непрегледен ракопис на лекарите е опасен за здравјето на пациентите

Во една од студиите на Универзитетот „Џон Хопкинс“ се открива дека непрегледниот ракопис на лекарите при пишувањето на рецептите може да влијае на точноста на …

Лошиот и непрегледен ракопис на лекарите е опасен за здравјето на пациентите Прочитај повеќе »

(ФОТО) Задник опасен како леопард – Јелена на 48 години се соблече во танга бикини

Јелена Бабиќ-Алимпиќ во моментов ужива во породилниот одмор на Малта, а фановите ги почести со својата позадина. И таа покажа како изгледа кога ќе се …

(ФОТО) Задник опасен како леопард – Јелена на 48 години се соблече во танга бикини Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) ОВА МОРА ДА ГО ПОГЛЕДНЕТЕ – Папата Фрањо: Односот со Исус е опасен и штетен!

Фрањо е фатен со камера како се обидува да го насочи своето стадо подалеку од Исус Христос, предупредувајќи, дека „има ако инате личен однос со …

(ВИДЕО) ОВА МОРА ДА ГО ПОГЛЕДНЕТЕ – Папата Фрањо: Односот со Исус е опасен и штетен! Прочитај повеќе »