плажа

Европа в година ќе ја добие најголемата вештачка плажа во светот

Најголемата вештачка плажа во Европа дизајнирана и изградена од човек се отвора следната година на само 40 минути возење од Мадрид во градот Аловера, во …

Европа в година ќе ја добие најголемата вештачка плажа во светот Прочитај повеќе »

Женско друштво на одмор: Маја Панчева со ќерките

Пејачката Маја Гроздановска Панчева во друштво на нејзините две ќерки Надица и Марија, објави фотографија на социјалните мрежи како уживаат на плажа. Надица е постарата ќерка …

Женско друштво на одмор: Маја Панчева со ќерките Прочитај повеќе »

(Фото) Ќерката на Шојгу се сонча топлес на црноморското крајбрежје

Ксенија Шојгу, помладата ќерка на Сергеј Шојгу, актуелниот руски министер за одбрана објави гола фотографија додека се сонча на плажа на Црно Море. Инаку таа …

(Фото) Ќерката на Шојгу се сонча топлес на црноморското крајбрежје Прочитај повеќе »

Од Миконос во Албанија – Аделина Тахири и сопругот уживаат во летото

Пејачката Аделина Тахири и нејзиниот сопруг Серјожа ова лето уживаат на повеќе летни дестинации. Досега тие ги посетија Бодрум, Албанија, Миконос, Парос. Таа редовно објавува …

Од Миконос во Албанија – Аделина Тахири и сопругот уживаат во летото Прочитај повеќе »

Брижит Макрон во класичен црн едноделен костим за капење, ужива на плажа заедно со сопругот Емануел

Француската прва дама Брижит Макрон фотографирана е во костим за капење додека летува заедно со нејзиниот сопруг Емануел Макрон во „Bormes-les-Mimosas“, каде што се наоѓа тврдината …

Брижит Макрон во класичен црн едноделен костим за капење, ужива на плажа заедно со сопругот Емануел Прочитај повеќе »

Ирина Шајк на одмор на Ибица, откако раскина со Кајне Вест

Руската манекенка Ирина Шајк заедно со пријателката Стела Максвел се фотографирани како летниот одмор го поминуваат на јахта на Ибица. Поранешна девојка на Бредли Купер, …

Ирина Шајк на одмор на Ибица, откако раскина со Кајне Вест Прочитај повеќе »

Море исфрли бел грбав кит во Австралија

Морето во австралиската држава Викторија исфрлило труп на албино грбав кит. На плажата Малакота на источниот брег на Викторија вчера се појавило безживотно тело, а многу …

Море исфрли бел грбав кит во Австралија Прочитај повеќе »

(Фото) Андријана Јаневска во бикини ја отвори летната сезона

Македонската пејачка Андријана Јаневска објави фотографии во костим за капење и покажа како се ужива на плажа. Таа напиша и како се чувствува покрај морето. …

(Фото) Андријана Јаневска во бикини ја отвори летната сезона Прочитај повеќе »

(Галерија) Диџејот Келвин Харис и свршеницата Вик Хоуп страсно се бакнуваат на плажа на Ибица

Диџејот Келивин Харис и неговата свршеница, водителката Вик Хоуп, уживаат на плажа на Ибица. Ова е прво нивно јавно појавување откако Харис ја побара за …

(Галерија) Диџејот Келвин Харис и свршеницата Вик Хоуп страсно се бакнуваат на плажа на Ибица Прочитај повеќе »

(Фото) Со коктел на плажа Елена славеше 36 роденден

Елена Ристеска денеска наполни 36 години. Со кафе коктел на плажа уживаше роденденски, а кажа и дека добила куп честитки од колегите и блиските. „Ви …

(Фото) Со коктел на плажа Елена славеше 36 роденден Прочитај повеќе »

(Фото) Лоба со стомачни мускули спремна за на плажа

Пејачката Викторија Лоба објави нова слика во бикини на „Инстаграм“. Вели „летото доцнеше, ама сепак дојде“ и откри дека е спремна за на плажа. Но, …

(Фото) Лоба со стомачни мускули спремна за на плажа Прочитај повеќе »

(Фото) Татјана Лазаревска се спружи на скутер

Облечена во бикини со змиски дезен, фолк-пејачката Татјана Лазаревска се разладува на горештините во Австралија. Спружена на скутер, таа се пофали дека ужива на плажата …

(Фото) Татјана Лазаревска се спружи на скутер Прочитај повеќе »

Милан Станковиќ се сонча на геј-плажа

Фолк-пејачот Милан Станковиќ е сликан додека се сонча на геј-плажа во Барселона, Шпанија. Српскиот портал „Курир“ објави папарацо фотографии и видео од пејачот направени на …

Милан Станковиќ се сонча на геј-плажа Прочитај повеќе »

(Фото) Елена, со шминка не се оди на плажа

Откако лани изјави дека се заљубила во Миконос, поп-пејачката Елена Ристеска и годинава летува на грчкиот остров. Таа на својот инстаграм-профил деновиве споделува фотографии од …

(Фото) Елена, со шминка не се оди на плажа Прочитај повеќе »

(Видео) Станија во танга вежба на плажа во Мајами

Облечена во жолт танга костум за капење српската старлета Станија Добројевиќ вежба на плажа во Мајами. Таа на своите следбеници на социјалните мрежи им порача …

(Видео) Станија во танга вежба на плажа во Мајами Прочитај повеќе »

(Галерија) Емили Ратајковски на плажа во Грција

Моделот Емили Ратајковски летува во Грција. Папараците ја сликаа 27-годишната девојка на Миконос во друштво на пријателка додека се капе во морето и како ужива …

(Галерија) Емили Ратајковски на плажа во Грција Прочитај повеќе »

7 совети за подолго да го задржите бронзениот тен

Постојат неколку едноставни работи што може да ги направите за да го задржите бронзениот тен што е можно подолго. 1. Обилно хидрирајте ја кожата. Колку …

7 совети за подолго да го задржите бронзениот тен Прочитај повеќе »

Scroll to Top