помош

(Видео) Млади ентузијасти им помогнаа на 200 загрозени семејства во Македонија да ги платат сметките за струја и вода

Онлајн-платформата Ways2Help веќе две и пол години е поддршка на социјално загрозените семејства во земјата. Преку нивната платформа хумани граѓани и компании им ги плаќаат …

(Видео) Млади ентузијасти им помогнаа на 200 загрозени семејства во Македонија да ги платат сметките за струја и вода Прочитај повеќе »

Дрон што доставува помош и до најнедостапните места во светот

Компанијата „Зиплин“ има технологија со која може да спасува животи ширум светот. Нивниот изум е дрон кој може да доставува неопходна медицинска опрема во најнедостапните …

Дрон што доставува помош и до најнедостапните места во светот Прочитај повеќе »

Руски истражувачи со помош на дрон снимија филм за најголемата пештера во светот

Група руски истражувачи ја проучуваа една од најспектакуларните и уште помалку посетени природни знаменитости во светот, пештерата Син Донг, која се наоѓа во џунгла во …

Руски истражувачи со помош на дрон снимија филм за најголемата пештера во светот Прочитај повеќе »

Девојче од Загреб тешко болно, мајката очајно бара помош

Лекарката Алма Демировиќ од јуни годинава  води битка со аутоимуната болест на нејзината ќерка. Таа верува дека заболувањето е резултат на вакцината што  ја примила …

Девојче од Загреб тешко болно, мајката очајно бара помош Прочитај повеќе »

АПЕЛ ЗА ПОМОШ: Петгодишната Мариа Караманова мора да се лекува во Пекинг

Мариа е на возраст од пет годинки и боледува од многу ретка, сериозна и прогресивна болест. Боледува од неспецифинирана енцелфалопатија и митохондријално заболување (вид на …

АПЕЛ ЗА ПОМОШ: Петгодишната Мариа Караманова мора да се лекува во Пекинг Прочитај повеќе »

Осудени сексуални предатори и педофили добиле повеќе од милион фунти правна помош затоа што се сиромашни муслимани

Некои од припадниците на бандата добија помош и сега цела нација во Велика Британија е згрозена кога се отвори новата постака, во која тие се …

Осудени сексуални предатори и педофили добиле повеќе од милион фунти правна помош затоа што се сиромашни муслимани Прочитај повеќе »

ВИДЕО: Славниот актер бара помош во пронаоѓањето на неговата исчезната ќерка

Актерот Донал Лог на социјалните мрежи побара помош во пронаоѓањето на 16 годишната ќерка, Џејд, која исчезнала пред недела дена и оттогаш никој ја нема …

ВИДЕО: Славниот актер бара помош во пронаоѓањето на неговата исчезната ќерка Прочитај повеќе »