портрет

Првиот портрет на кралското британско семејство, по смртта на кралицата

На Инстаграм профилите на британското кралско семејство е објавен нов официјален портрет на кралот Чарлс и кралицата Камила со принцот и принцезата од Велс, Вилијам …

Првиот портрет на кралското британско семејство, по смртта на кралицата Прочитај повеќе »

Кралската ковачница го претстави портретот на кралот Чарлс Трети што ќе се најде на британските монети

Портретот на кралот Чарлс Трети кој ќе се најде на британските монети претставен е во Кралската ковачница. Портретот ќе биде прикажан на две монети во …

Кралската ковачница го претстави портретот на кралот Чарлс Трети што ќе се најде на британските монети Прочитај повеќе »

Портрет на Дражен Петровиќ насликан од Македонец изложен во музејот во Загреб

Македонскиот сликар и скулптор Митко Тошев направи портрет на хрватскиот кошаркар Дражен Петровиќ, а делото е изложено во музејот во Загреб. Тошев своето дело му го …

Портрет на Дражен Петровиќ насликан од Македонец изложен во музејот во Загреб Прочитај повеќе »

Кејт Мидлтон го направи роденденскиот портрет на принцот Џорџ

Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон објавија нов портрет на нивниот најстар син ден пред прославата на неговиот роденден. „Џорџ наполни 9 години“, стои на фотографијата …

Кејт Мидлтон го направи роденденскиот портрет на принцот Џорџ Прочитај повеќе »

(Фото) Кејт Мидлтон и принцот Вилијам го добија првиот заеднички кралски портрет

Кејт Мидлтон и принцот Вилијам го добија својот прв заеднички портрет. Тој беше откриен за време на посетата на кралското семејство во округ во градот …

(Фото) Кејт Мидлтон и принцот Вилијам го добија првиот заеднички кралски портрет Прочитај повеќе »