последните

(Видео) Мислел дека ги снима последните моменти на антилопата

Камерата на пензионерот Мервин ван Вајк, кој дојде на сафари во Јужна Африка со сопругата, забележала неверојатна снимка во која главните актери се голема антилопа, …

(Видео) Мислел дека ги снима последните моменти на антилопата Прочитај повеќе »

Израел во последните 70 години извел 2.700 атентати на лидери во светот

Во својата 70-годишна историја Израел извел најмалку, 2.700 операции на атентати. Тука се вклучени и обидите со труење со радијација направени врз палестинскиот лидер Јасер …

Израел во последните 70 години извел 2.700 атентати на лидери во светот Прочитај повеќе »

Снимени последните моменти пред смртта на Американката која водела двоен живот

Жителите на американската држава Алабама и понатаму се во неверување поради смртта на Кетлин Дон Вест (42), мајка и ссопруга, за која е откриено дека …

Снимени последните моменти пред смртта на Американката која водела двоен живот Прочитај повеќе »

Љуба Михајловиќ ги откри последните зборови на Аркан

Љуба Михајловиќ се дружеше со Аркан, а за него се поврзуваа многу прекари. Тој раскажа за последната фотографија на Аркан, во хотелот во Белград каде …

Љуба Михајловиќ ги откри последните зборови на Аркан Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Жарко и Малик се последните дечиња кои ја видоа принцезата Дајана пред смртта

Дајана ја посети Босна во 1997 година и во таа прилика се сретна со жртвите кои престојувале на рехабилитација. Принцезата Дајана, на ден пред својата …

(ВИДЕО) Жарко и Малик се последните дечиња кои ја видоа принцезата Дајана пред смртта Прочитај повеќе »

Последните зборови на српскиот пејач пред смртта – Ќе ви го скршат срцето

Пејачот Предраг Гојковиќ Цуне почина на 85. годишна возраст и го зави регионот во тага. Тој беше познат пејач на народни песни, севдалинки и немаше …

Последните зборови на српскиот пејач пред смртта – Ќе ви го скршат срцето Прочитај повеќе »

Scroll to Top