(Видео) Мислел дека ги снима последните моменти на антилопата

By

Камерата на пензионерот Мервин ван Вајк, кој дојде на сафари во Јужна Африка со сопругата, забележала неверојатна снимка во која главните актери се голема антилопа, позната како гну, крокодил и два нилски коња.

Холанѓанецот не ни насетил дека ќе присуствува на необичен пресврт на настаните.

Ќе ви се допадне

AniWatch anime sites: Bleach (https://aniwatch.pro/m/lVy) Episode 366

4Anime persona 4 the animation: Assassination Classroom (Dub) (https://4anime.biz/m/wXxx) Episode 22