принцот Џорџ

Татко ми ќе стане крал, па затоа пази се, принцот Џорџ му се заканил на другар кој му се потсмевал во школо

Најстариот син на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, принцот Џорџ му се заканил на еден од другарите во школо затоа што му потсмевал. Му порачал …

Татко ми ќе стане крал, па затоа пази се, принцот Џорџ му се заканил на другар кој му се потсмевал во школо Прочитај повеќе »

Познатиот авантурист Бер Грилс го натерал принцот Џорџ да јаде мравки

Славниот авантурист Бер Грилс, го натера принцот Џорџ да изеде мравки и ја згрози јавноста. Тој во емисијата „Добро утро Британијо“, зборуваше за тоа како …

Познатиот авантурист Бер Грилс го натерал принцот Џорџ да јаде мравки Прочитај повеќе »

Принцот Џорџ уште сега ќе мора да внимава каква ќе му биде сопругата

Роберт Хазел, професор на Универзитет во Лондон, вели дека кралското семејство уште сега ќе мора да биде внимателно во изборот на идната сопруга на седумгодишниот …

Принцот Џорџ уште сега ќе мора да внимава каква ќе му биде сопругата Прочитај повеќе »

Вилијам и Кејт криеле од Џорџ дека еден ден ќе стане крал

Принцот Вилијам и неговата сопруга Кејт Мидлтон, криеле од нивниот прв син, принцот Џорџ, дека тој еден ден ќе стане крал. Кралската двојка не му …

Вилијам и Кејт криеле од Џорџ дека еден ден ќе стане крал Прочитај повеќе »

(Фото) Принцот Луис на две години ги освојува срцата на сите

Принцот Луис и на само две години успева да ги освои срцата на во целиот свет, пишуваат британските медиуми. По одбележување на 94. роденден на …

(Фото) Принцот Луис на две години ги освојува срцата на сите Прочитај повеќе »

Сите обиди за убиство и киднапирање на кралското семејство

Британското кралско семејство е најпознато во светот и е едно од најбогатите, па не чуди фактот што тоа во повеќе наврати било цел на убијци …

Сите обиди за убиство и киднапирање на кралското семејство Прочитај повеќе »

Принцот Џорџ го прослави седмиот роденден

Најстариот син на принцот Вилијам и војвотката Кејт Мидлтон, принцот Џорџ, го прослави седмиот роденден. Малиот принц го освои светот со својата насмевка, а секое …

Принцот Џорџ го прослави седмиот роденден Прочитај повеќе »

(Фото) Нов портрет на кралското семејство

Британската кралица Елизабета Втора објави нова фотографија со тројцата најблиски наследници за престолот. Со неа позираа нејзиниот најстар син, принцот Чарлс, внукот, принцот Вилијам и …

(Фото) Нов портрет на кралското семејство Прочитај повеќе »

Принцот Филип до Божиќ ќе остане во болница, не сака никој да го посетува

Сопругот на кралицата Елизабета, принцот Филип, до Божиќ ќе остане во приватната болница „кралот Едвард VII“, во Лондон. Извор близок до семејството изјавил дека принцот …

Принцот Филип до Божиќ ќе остане во болница, не сака никој да го посетува Прочитај повеќе »

Му подготвуваат големо изненадување, принцот Џорџ слави роденден

Британскиот принц Џорџ во понеделник ќе го прослави 6. роденден, а неговата мајка војвотката Кејт Мидлтон и татко принцот Вилијам подготвија вистинско изненадување за нивниот …

Му подготвуваат големо изненадување, принцот Џорџ слави роденден Прочитај повеќе »

Принцот Џорџ и принцезата Шарлот обожаваат да готват во кујна

Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, во едно од своите интервјуа проговори за односот што го има со своите деца. Таа откри дека тие постојано ѝ …

Принцот Џорџ и принцезата Шарлот обожаваат да готват во кујна Прочитај повеќе »

Принцот Џорџ бил цел на џихадистите

Џихадистот Хуснаин Рашид признал дека апелирал до своите следбеници на социјалните мрежи да извршат напад врз принцот Џорџ во школо. Триесетгодишниот припадник на Исламската држава …

Принцот Џорџ бил цел на џихадистите Прочитај повеќе »