ракот

Го излекувала ракот со помош на зачинот куркума

67-годишната Диена Фергусон со години безуспешно се борела против леукемијата, а сега конечно успеала да ја запре оваа болест со помош на состојката што секогаш …

Го излекувала ракот со помош на зачинот куркума Прочитај повеќе »

Германски лекар осуден за дрогирање и силување на десетици жени при лажно истражување за ракот

Германскиот лекар е осуден затоа што давал седативи и потоа силувал десетици жени во лажното истражување за ракот. Лекарот кој уверил 23 жени да учествуваат …

Германски лекар осуден за дрогирање и силување на десетици жени при лажно истражување за ракот Прочитај повеќе »

Хемотерапијата е убиствена, а ракот треба да го лекуваме на сосема поинаков начин

Доколку сè уште би постоеле инквизацијата, прогонот на херетици и палењето вештерки, денеска лекарите со револуционерни идеи сигурно би биле запалени. Некои експерти веруваат дека …

Хемотерапијата е убиствена, а ракот треба да го лекуваме на сосема поинаков начин Прочитај повеќе »

Доказ како канабисот ги убива клетките на ракот

Сигурно на повеќе места сте прочитале за терапевтското дејствување на канабисот и неговата способност да го излекува ракот. Се појави снимка на која се гледа …

Доказ како канабисот ги убива клетките на ракот Прочитај повеќе »

Како да се елиминира киселоста од организмот и да се спречи ширењето на ракот

Однесувањето на pH во организмот е многу едноставно, колку е пониско нивото, pH е покисело, колку е поголемо, pH е алкално. Иако нивото на pH …

Како да се елиминира киселоста од организмот и да се спречи ширењето на ракот Прочитај повеќе »

Откриен екстракт 10 пати поефикасен во битката со ракот од хемотерапијата

Истражувачи од Националниот универзитет во Сингапур (NUS) неодамна го откриле „артемисин“ – лек против болеста маларија, кој при ефективното лекување против ракот треба да се …

Откриен екстракт 10 пати поефикасен во битката со ракот од хемотерапијата Прочитај повеќе »

Ракот кај луѓето се појавува поради два производа што ги консумираме во нашето секојдневие

Германски научник и добитник на две признанија Нобелова награда во подрачјето на физиологијата, Харалд цур Хаузен, предупреди дека слабо проучен вирус, кој се наоѓа кај …

Ракот кај луѓето се појавува поради два производа што ги консумираме во нашето секојдневие Прочитај повеќе »

Анастасија двапати го победи ракот, се соблече гола и ги покажа лузните

Пејачката Анастасија се врати на голема сцена со албумот „Еволушн“, кој ќе биде објавен на 15 септември.По тешката борба со ракот на дојката, американската пејачка …

Анастасија двапати го победи ракот, се соблече гола и ги покажа лузните Прочитај повеќе »

ВИДЕО: Октријте ја вистината за ракот – Документарец за како да ја спречите една од најстрашните болести во современата доба

Моќниот документарец за една од најстрашните болести ракот, беше виден и шеруван од страна на милиони кога првпат во 2015 година беше пуштен во јавноста. …

ВИДЕО: Октријте ја вистината за ракот – Документарец за како да ја спречите една од најстрашните болести во современата доба Прочитај повеќе »

Scroll to Top