Санкт Петерсбург

(Видео) Руски милионер пронајден мртов во базенот во неговата викендичка

Рускиот милијардер Јуриј Воронов бил пронајден мртов во неговата викендичка во богато предградие во Санкт Петерсбург, околу два часот попладнето во понеделникот. Воронов бил застрелан …

(Видео) Руски милионер пронајден мртов во базенот во неговата викендичка Прочитај повеќе »

Повеќе од 300 навивачи на Финска се заразиле со коронавирус на ЕВРО 2020

Повеќе од 300 навивачи на Финска се заразиле со коронавирус на Европското првенство. Финските власти соопштија дека ова може да го смени планот на земјата …

Повеќе од 300 навивачи на Финска се заразиле со коронавирус на ЕВРО 2020 Прочитај повеќе »

(Видео) Убиен патник во минибус во Русија, откако им рекол на брачна двојка да стават маски

Еден маж (53) во рускиот град Санкт Петербург, бил избоден со нож, по кавгата која се случила во минибус со двајца патници, кои одбиле да …

(Видео) Убиен патник во минибус во Русија, откако им рекол на брачна двојка да стават маски Прочитај повеќе »

Астероид ќе ја погоди земјата во 2068 година, предупредуваат Русите

Руски астрономи предупредуваат дека астероид со големина од 325 метри би можел да ја загрози Земјата во 2068 година. Астрономите му го дале името „Апофис“, …

Астероид ќе ја погоди земјата во 2068 година, предупредуваат Русите Прочитај повеќе »

(Видео) Украл автомобил од црква, па го удри гром додека и бегал на полицијата

Русин кој украл автомобил од црква во Санкт Петербург во Русија, бегајќи и на полицијата бил погоден од гром среде автопат. Видеото било снимено од …

(Видео) Украл автомобил од црква, па го удри гром додека и бегал на полицијата Прочитај повеќе »

Scroll to Top