(Видео) Убиен патник во минибус во Русија, откако им рекол на брачна двојка да стават маски

By

Еден маж (53) во рускиот град Санкт Петербург, бил избоден со нож, по кавгата која се случила во минибус со двајца патници, кои одбиле да носат маски.

Снимката од камерата во минибусот, покажува дека човекот пред да излезе од возилото, ја укорувал двојката, маж и жена, затоа што не носеле заштитна маска, поради коронавирусот.

По преписката, патникот го удрил мажот кој не носел маска, а потоа тргнал да излезе од минибусот. Но, бесниот Русин, побрзал да го стигне и го убил.

Телото на жртвата било пронајдено со убодна рана во грбот. Двајцата осомничени биле задржани следниот ден, а покрената е кривична истрага.

 

Ќе ви се допадне

Website https://twistmoe.net: Watch Galaxy Fraulein Yuna Returns (Dub) twistmoe Episode 3 kissanime

Website https://wcostream.cc: Watch Doraemon the Movie: Nobita and the Spiral City wcostream Episode Full watch anime

4Anime: Hitorigurashi no Shougakusei anime episode 10 online free at https://4anime.biz one piece 4anime

https://animefreak.ws anime freak tv

Animefreakws tumblr: https://animefreakws.tumblr.com/

Facebook: https://www.facebook.com/gogoanimebe/