Снуп Дог

Раперот Снуп Дог ќе добие биографски филм

Американскиот рапер Снуп Дог ќе добие биографски филм, потврди студиото „Јуниверзал“.  Сценариото ќе го пишува Џо Роберт Кол, кој работеше на двата дела на „Блек …

Раперот Снуп Дог ќе добие биографски филм Прочитај повеќе »

Снуп Дог вработи девојка да му витка 150 џоинти дневно

Раперот Снуп Дог има вработено девојка која има за задача да му витка џоинти. Во јуни беше објавена информацијата дека поради инфлација, раперот и ја …

Снуп Дог вработи девојка да му витка 150 џоинти дневно Прочитај повеќе »

Снуп Дог ќе произведува грицки со канабис

Познатиот музичар и продуцент Снуп Дог почна со производство на грицки со канабис, а во рецептот и процесот на производство му помогнал познатиот готвач Гордон …

Снуп Дог ќе произведува грицки со канабис Прочитај повеќе »

Комедија во која глуми Снуп Дог е најгледаниот филм на Нетфликс

Акционата комедија „Day Shift“ е најгледаниот филм на Нетфликс во последната недела. Гледачите од целиот свет во изминатите неколку дена поминаа повеќе од 63 милиони …

Комедија во која глуми Снуп Дог е најгледаниот филм на Нетфликс Прочитај повеќе »

Танчарка го тужи Снуп Дог дека ја присилувал на орален секс и ја понижувал

Танчарката што работела за Снуп Дог го тужи раперот за сексуално малтретирање. Таа рече дека тој ја принудувал на орален секс и ја понижувал. Поднела тужба …

Танчарка го тужи Снуп Дог дека ја присилувал на орален секс и ја понижувал Прочитај повеќе »