сопствената

Ни сопствената сопруга не го препозна – Мажот на Верица Ракочевиќ го промени имиџот

Вељко Кузманчевиќ се одрече од еден од своите заштитни знаци и сега изгледа сосема поинаку. Вељко, сопругот на креаторката Верица Ракочевиќ, ги изненади сите го …

Ни сопствената сопруга не го препозна – Мажот на Верица Ракочевиќ го промени имиџот Прочитај повеќе »

(ФОТО) Наташа ги воодушеви сите со сопствениот креации на модниот едиторијал

Модната креаторка Наташа Дамјановиќ се претстави во јавноста пред околу година дена, кога ја одржа својата прва хуманитарна ревија. Таа прави уникатни, рачно изработени фустани, …

(ФОТО) Наташа ги воодушеви сите со сопствениот креации на модниот едиторијал Прочитај повеќе »

(ФОТО) Храбро момче одби да убие недолжен човек, па ја претпочиташе сопствената смрт

Запаметете го неговото име – Ариел Ескаланте Перез. Ариел, банда на разбојници од Гвателама се обидела да го присили да убие еден возач на автобус. …

(ФОТО) Храбро момче одби да убие недолжен човек, па ја претпочиташе сопствената смрт Прочитај повеќе »