станица

Руската ракета „Сојуз“ се спои со Меѓународната вселенска станица

Руската ракета „Сојуз“, која била лансирана во вторникот, во четвртокот била споена со „Меѓународната вселенска станица“ (МSS). Ракетата со теретен вселенски брод, стигна со храна, …

Руската ракета „Сојуз“ се спои со Меѓународната вселенска станица Прочитај повеќе »

(видео) Вонземјани ја нападнаа Меѓународната вселенска станица

Теоретичарите на заговори сметаат дека Меѓународната вселенска станица (ISS) веројатно била нападната со ласерско оружје. Ова го темелат на база на откриената фотографија на НАСА …

(видео) Вонземјани ја нападнаа Меѓународната вселенска станица Прочитај повеќе »

Меѓународната вселенска станица улови НЛО над Северна Кореја

Теоретичарите на загвор, веднаш кренаа прашина по забележувањето на објект во вид на НЛО, како лета на воздушниот простор на Северна Кореја. Голем број на …

Меѓународната вселенска станица улови НЛО над Северна Кореја Прочитај повеќе »

Меѓународната вселенската станица е „паркирана“ некаде на Земјата

НАСА и за оваа снимка сигурно ќе рече дека е тестирање и дека не е вистинска снимка од вселената. Но, флексибилната врата од картон не …

Меѓународната вселенската станица е „паркирана“ некаде на Земјата Прочитај повеќе »

УФО снимено од астронаут oд Меѓународната Вселенска Станица?

НАСА уште еднаш беше обвинета за затскривање на постоечки вонземјански живот, откако еден астронаут успеал да направи фотографија од УФО. Мистериозниот објект бил забележан како …

УФО снимено од астронаут oд Меѓународната Вселенска Станица? Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Влезе со нож во полициска станица, а полицаецот направи сцена, од која сите плачеа

Наместо да му стави лисици на рацете, полицаецот покажа голема човечност…  This is the best thing I have seen for a long time! pic.twitter.com/xpLeuwnMVC — …

(ВИДЕО) Влезе со нож во полициска станица, а полицаецот направи сцена, од која сите плачеа Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Руска радио станица преку 40 години емитува мистериозен, морничав сигнал

На сигналот може да се слушне страшен зуечки тон, повремено прекинат со машки глас. Руската мистериозна радио страница позната како „MDZhB“, веќе преку 40 години, …

(ВИДЕО) Руска радио станица преку 40 години емитува мистериозен, морничав сигнал Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) СЕНЗАЦИЈА ВО ВСЕЛЕНАТА – Вонземјански брод мина покрај Меѓународната вселенска станица

На интернет се појавија снимки за кои водечките истражувачи за вонземјанскиот живот, веруваат дека станува збор за вонземјански „матичен брод“ – огромен вселенски брод приметен …

(ВИДЕО) СЕНЗАЦИЈА ВО ВСЕЛЕНАТА – Вонземјански брод мина покрај Меѓународната вселенска станица Прочитај повеќе »

(ФОТО) Железничка компанија која сите ја мразат, го вработи Еди – Повеќе не ја мразат

Нешто слично како и нашите Македонски железници, компанијата „Southern Rail“ не е баш најпопуларна меѓу патниците и многумина се жалат поради доцнењето на возовите, укинувањето …

(ФОТО) Железничка компанија која сите ја мразат, го вработи Еди – Повеќе не ја мразат Прочитај повеќе »

Scroll to Top