свети

Научници го реконструираа ликот на свети Валентин

Графичкиот дизајнер од Бразил, Сисеро Мораис, со тим археолози го оживеа светецот по скенирањето на неговиот череп, кој се чува во црквата „Света Марија од …

Научници го реконструираа ликот на свети Валентин Прочитај повеќе »

Верниците го празнуваат Свети Јован Крстител

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 7 јануари. Денеска е Собор на св. Јован Крстител. Уште од првите векови Црквата утврдила овој ангел …

Верниците го празнуваат Свети Јован Крстител Прочитај повеќе »

(Фото) Цела естрада за Свети Никола на гости кај Цеца

Светлана (Цеца) Ражнатовиќ вчера ја прослави семејната слава Свети Никола според српски традиционални обичаи во друштво на пријателите и семејството. #friends #love @craznatovic_official @aleksandar_vuksanovic_official @vekavs …

(Фото) Цела естрада за Свети Никола на гости кај Цеца Прочитај повеќе »

„Бев на чекор од смртта, Бог и Свет Илија ме спасија“ – Трубачот Дејан заспа зад волан и излета од патот

Дејан Петровиќ имаше сообраќајна несреќа во Овчар Бања, и вели дека е вистинско чудо што остнал жив. Познатиот музичар Дејан Петровиќ доживеа пред недела дена …

„Бев на чекор од смртта, Бог и Свет Илија ме спасија“ – Трубачот Дејан заспа зад волан и излета од патот Прочитај повеќе »

Scroll to Top