важен

Денешниот ден е многу посебен – Погледнете добро во датумот на календарот

Интересно е што и досега поради поинаквиот начин на пишување на датумот, палиндромсиот ден паѓа во текот на различни периоди во годината. Денешниот датум е …

Денешниот ден е многу посебен – Погледнете добро во датумот на календарот Прочитај повеќе »

Меланија Трамп ги истакна градите на многу важен состанок

Првата дама на САД Меланија Трамп ги засени сите присутни на настанот по повод „Месецот на шпанското наследство“, на кој се појави со својот сопруг, …

Меланија Трамп ги истакна градите на многу важен состанок Прочитај повеќе »

Научниците предупредуваат: Втори август е важен датум за човештвото

Човештвото од втори август ќе почне да живее на кредит, со оглед на тоа дека до овој ден ќе ги потрошиме залихите за вода, земјиште …

Научниците предупредуваат: Втори август е важен датум за човештвото Прочитај повеќе »

Водителката на Брза кујна e НАЈСРЕЌНА НА ЦЕЛ СВЕТ – Има важен повод за славење

Секој работен ден на Сител телевизија имате прилика да го гледате популарното кулинарско шоу Брза кујна. Водителката Александра Пановска Илиевска важи за една од омилените …

Водителката на Брза кујна e НАЈСРЕЌНА НА ЦЕЛ СВЕТ – Има важен повод за славење Прочитај повеќе »

Scroll to Top